CANLI YAYINVİDEOLARFOTOĞRAFLAR
ABDÜLKADİR ŞENERYönetim Kurulu Üyesi

1979 yılında Samsunda doğdu. İlk ve orta öğrenimini Elazığ’ın Maden ve Tokat’ın Niksar ilçelerinde tamamladı. Lise öğrenimini Konya’nın Bozkır ilçesinde tamamladı.

Selçuk Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 2001 yılında mezun oldu. Askerlik görevini Sivas’ta tamamladıktan sonra 2002 - 2004 yılları arasında Konya Sanayi Odası’nda çalıştı.

2004 yılı sonunda Türksat A.Ş.‘de çalışmaya başladı. 2006 - 2008 yılları arasında Kablo TV Yatırım ve Proje Müdürü olarak çalıştı. 2008 yılında Kablo Sistemleri Altyapı ve İşletme Direktörü olarak görev aldı.

Türk Telekom’un özelleştirilmesi sürecinde, kablo hizmetlerinin Türksat A.Ş.‘ye devri ve yeniden yapılanma süreçlerinde çalıştı. Kablo şebekesinin yenilenmesi ve genişletilmesiyle birlikte, iş süreçlerinde malzeme ve hizmet standartlarının oluşturulması projelerine katıldı.

Türkiye genelinde 22 ayrı şehirdeki kablo altyapısının bakım, yenilenme, iş süreçlerinin belirlenmesi ve arıza süreçlerinin takibi sistemlerinin kuruluşunda görev aldı.

Ulusal adres veri tabanı, coğrafi bilgi sistemleri ve mobil uygulamaların entegrasyonu ile abonelik, arıza, proje ve malzeme takip süreçlerinin takibini, raporlanmasını ve uygulanmasını amaçlayan entegre yazılımın geliştirilmesiyle birlikte Türksat kalite güvence sisteminin kurulmasında çalıştı.

Şener, 22 Nisan 2014 tarihinden itibaren TÜRKSAT AŞ. Kablo Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

İyi derecede İngilizce bilen Şener, evli ve iki çocuk babasıdır.

<< Tüm Yönetim Kurulu Üyeleri