CANLI YAYINVİDEOLARFOTOĞRAFLAR
ERSAN ERCANBaşkan

1972 yılında Sinop-Ayancık'ta doğdu. İlkokulu Ayancık'ta, ortaokul ve liseyi Bursa'da tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu.
 
2000-2003 yılları arasında Farmakoloji eğitmenliği yaptıktan sonra, Farmakognozi ve Bitkisel Ürünler dalındaki araştırmalara başlayarak 2007 yılında ERC Bitkisel Kozmetik Laboratuvarları’nı kurdu ve kozmetik sektörüne adım attı. HC CARE markalı kozmetik ürünleri ile 15 yıldır yurtiçi ve yurtdışında faaliyet göstermektedir.

2006 yılında Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü'nden mezun oldu. 
 
Eczacılık mesleğinin yanı sıra, uzun yıllar bilardo sporcusu olarak spor hayatına devam etti. Burada elde ettiği tecrübe ve birikimlere dayanarak, Federasyon Başkanlığı'na aday oldu.

İlk olarak 10 Mayıs 2014 tarihinde yapılan Türkiye Bilardo Federasyonu Genel Kurulu'nda Federasyon Başkanı seçildi ve 3 dönemdir bu göreve devam etmektedir.

2019 yılında da UMB (Karom Bilardo Dünya Federasyonu) Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.
 
Evli ve 1 kız çocuk babası olan Ercan, halen  Güven Eczanesi işletmeciğinin yanısıra, ERC Bitkisel Kozmetik Laboratuvarları Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanlığı ve UMB Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sportif Direktör görevlerini sürdürmektedir. 

<< Tüm Yönetim Kurulu Üyeleri