CANLI YAYINVİDEOLARFOTOĞRAFLAR

OKULDAN SAHAYA PROJESİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı, üniversiteler ve spor federasyonları işbirliği ile 2021-2022 eğitim ve öğretim yılından itibaren başlamak üzere ‘Okuldan Sahaya’ ismiyle bir proje başlatılmıştır.

Haber tarihi: 11 Ağustos 2021 Çarşamba
Bu Haberi PaylaşınGençlik ve Spor Bakanlığı, üniversiteler ve spor federasyonları işbirliği ile 2021-2022 eğitim ve öğretim yılından itibaren başlamak üzere ‘Okuldan Sahaya’ ismiyle bir proje başlatılmıştır.
‘Bilardo' branşı için Sinop Üniversitesi ve Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Bilimler pilot olarak belirlenen üniversiteler olup, adı geçen üniversitelerin spor bilimleri fakültesi / beden eğitimi ve spor yüksekokulu antrenör eğitimi bölümüne giriş sınavında ilgili spor dalında, spor özgeçmişi olan öğrenci adaylarına ilgili bölümün genel kontenjanı içerisinden öncelik / özel kontenjan belirlenmiştir.
Yapılan çalışma ile pilot olarak seçilen üniversiteler, gelişme ve istihdam potansiyeli göz önüne alınarak belirlenen branşlarda spor Bilimleri fakültesi / beden eğitimi ve spor yüksekokulu antrenörlük eğitimi bölümüne öğrenci kabul ederken spor geçmişine göre ihtiyaç duyulan branşta öncelik ya da genel kontenjan içerisinden özel kontenjan açacaktır.
Sporcu öğrenci adayları, ilgili üniversitenin sınav süreçlerinden sorumlu olup, pilot belirlenen branştan spor özgeçmişini beyan ettikleri takdirde avantaj sağlanacak olup ayrıntılı bilgiye üniversitelerin web sitelerinden ulaşabileceğinizi hatırlatırız.
Tüm sporcularımıza önemle duyurulur.