CANLI YAYINVİDEOLARFOTOĞRAFLAR

Milli Takımımız Avrupa Şampiyonasında

Gözler Avrupa bilardosunun en büyük organizasyonuna çevrildi. Almanya’da düzenlenecek olan 2019 Avrupa Bilardo Şampiyonası’nda 19 sporcumuz yarışacak.

Haber tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe
Bu Haberi Paylaşın

AVRUPA ŞAMPİYONASI BUGÜN BAŞLIYOR

Gözler Avrupa bilardosunun en büyük organizasyonuna çevrildi. Almanya’da düzenlenecek olan 2019 Avrupa Bilardo Şampiyonası’nda 19 sporcumuz yarışacak.

25 Nisan-05 Mayıs 2019 tarihleri arasında Almanya’nın Brandenburg şehrinde düzenlenecek olan 2019 Avrupa Bilardo Şampiyonası’na, 21 ülkeden yaklaşık 500 sporcu katılacak.  Türkiye, Avrupa’nın en büyük bilardo organizasyonunda 19 sporcu ile temsil edilecek.

Ülkemizi ferdi kategorisinde Semih Saygıner, Murat Naci Çoklu, Tayfun Taşdemir, Lütfi Çenet, Turgay Orak, Mehmet Can Çapak ve Birol Uymaz temsil ederken, gençler U17’de Alptekin Canözkan ve Denizcan Akkoca, U21’de Batuhan Uludağ ve Doğukan Çorbacı, Kadınlarda Gülşen Degener ve Güzin Müjde Karakaşlı, Arzu Gök ve Ayşegül Fendi, Artistik Bilardoda Serdar Gümüş ve Barış Cin, Kulüpler Küçük Masa branşında Hemşin Spor Kulübü  madalya mücadelesi verecekler.

Milli Takımlar da ise son Dünya Şampiyonu Murat Naci Çoklu-Lütfi Çenet, Takımlar son Avrupa Şampiyonu Tayfun Taşdemir-Mehmet Can Çapak milli marşımızı bir kere daha okutmak için mücadele edecekler.

5 Mayıs’ta yapılacak olan Avrupa Bilardo Federasyonu Olağan Genel Kurulunda ise ülkemizi Bilardo Federasyonu Başkanı ve UMB Kurulu Üyesi Ersan Ercan temsil edecek.

Şampiyonada, Selçuk Atmaca, Sermet Dağlı, Serdar Karadağ, Sedat Kipdemir ve Selahattin Savran ise hakem olarak görev alacaklar.

İki yılda bir düzenlenen organizasyona oldukça iddialı şekilde katıldığımızı belirten Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, “Sporcularımıza güveniyoruz, ülkemize birçok madalya ile döneceğimize inanıyoruz, Müsabakalara katılan sporcu ve hakemlerimize başarılar dileriz.” dedi.

Müsabakalar, www.kozoom.com web sitesinden takip edilebilecek.