CANLI YAYINVİDEOLARFOTOĞRAFLAR

Erzurum'da Şampiyon Tayfun Taşdemir

Erzurum’da düzenlenen Üç Bant Bilardo Bölge Şampiyonası sona erdi. Finalde oldukça başarılı maç çıkaran Tayfun Taşdemir şampiyon oldu.

Haber tarihi: 03 Ağustos 2015 Pazartesi
Bu Haberi Paylaşın

Türkiye Bilardo Federasyonu 2015 yılı faaliyet programında yer alan, Erzurum GHSİM ile Bilardo İl Temsilcisi Cevdet Coşkun tarafından organize edilen Üç Bant Bilardo Bölge Şampiyonası Elit Bilardo Salonu’nda yapıldı. Nefesleri kesen müsabakalara Türkiye’nin tanınmış bilardocuları katıldı. Turnuvanın finali ise M. Can Çapak ve Tayfun Taşdemir arasında yapıldı. Çok sayıda seyircinin büyük bir heyecanla izlediği maçta Türkiye adına dünya şampiyonluğu bulunan milli sporcu Tayfun Taşdemir, şov yaptı. Taşdemir, üst üste bulduğu sayılarla rakibini 40-19 mağlup ederek bölge şampiyonu oldu.

ŞAMPİYONLAR KUPALARINI ALDI
Elit Bilardo Salonu’nda yapılan ve üç gün süren şampiyonanın ardından dereceye giren sporculara ödülleri ve kupaları verildi. Palandöken Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Köksal Kaçmaz ile Bilardo İl Temsilicsi Cevdet Coşkun’un da kupa verdiği törende, Kaçmaz şunları söyledi: “Bilardo ilimizde her geçen gün büyüyor. Bunda da il temsilcimiz Cevdet Coşkun’un büyük rolü var. Kendisini özverili çalışmalarından dolayı kutluyoruz. İnanıyorum ki, onun bu gayreti ve fedakarca çalışmasından sonra Erzurum bilardosu daha da hak ettiği noktaya gelecektir. Dünya şampiyonu Tayfun Taşdemir’i ve daha nice şampiyonları ilimizde görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi.

DÜNYA ŞAMPİYONU’NDAN MÜTEVAZİLİK DERSİ
Turnmuvada Şampiyon olan Tayfun Taşdemir, örnek bir sporculuk profili sergiledi. Elde ettiği şampiyonluğun ardından konuşan Taşdemir, mütevaziliği ile herkesten alkış aldı.  Milli sporcu, “Erzurum’un son yıllarda bilardodaki çıkışında İl Temsilcisi Cevdet Coşkun’un büyük rolü var. Bugün siz burada benim şampiyonluğumu alkışlıyorsunuz, ancak ben Cevdet hocamı alkışlıyorum. Onun sayesinde buraya geliyoruz, iyi ki böylesi güzel bir mekanı işletiyor. İyi ki, bu kadar topluluğu buraya toplayabiliyor” diye konuştu. Bilardo İl Temsilcisi Cevdet Coşkun da,  Bölge Şampiyonası’nda katılan tüm sporculara ve hakemlere teşekkür etti. Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan da, tüm sporculara başarı dileklerini ileten bir mesaj gönderdi.