CANLI YAYINVİDEOLARFOTOĞRAFLAR

Dick Jaspers ŞAMPİYON..

Bursa'da düzenlenen 3 Bant Bilardo DÜNYA KUPASIN'nda Hollandalı Dick JASPERS Şampiyonluğa ulaştı.

Haber tarihi: 09 Şubat 2016 Salı
Bu Haberi Paylaşın

01-07 Şubat 2016 tarihleri arasında Bursa Atatürk Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen 3 Bant Bilardo Dünya Kupasında final maçında rakibi Frederic Coudron'u 40-34 yenen Hollandalı Dick Jaspers zafere ulaştı.

Şampiyonada 3. ve 4. lük derecelerini Eddy MERCKX ve Pedro Piedribuena paylaştı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Türkiye Bilardo Federasyonu tarafından gerçekleştirilen ‘3 Bant Bilardo Dünya Kupası’, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) 1 – 7 Şubat tarihleri arasında heyecanlı anlara sahne oldu.

Dünya Bilardo Birliği’nin (UMB) 2016 faaliyet takviminde yer alan turnuvaya 18 ülkeden 149 dünyaca ünlü sporcu katıldı. Bilardo severlerin yoğun ilgisine sahne olan şampiyonada final maçında ise Hollandalı Dick Jaspers ile Belçikalı Frederic Caudron karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın sonunda maçı 40 – 34 skorla kazanan Dick Jaspers şampiyonada 1. Olarak dünya kupasını kazandı. 3 Bant Bilardo Dünya Kupası’nda Belçikalı Frederic Caudron ikinci olurken; ABD’li Pedro Piedribuena ile Belçika’dan Eddy Merckx de 3.’lüğü paylaştı.

Dünya Kupası’nı kazanan Dick Jaspers’a ödülünü Dünya Bilardo Birliği Başkanı Farouk Barki takdim etti. Barki, konuşmasında, Bursa’da örnek bir ev sahipliğiyle ağırlandıklarını söyleyerek güzel organizasyondan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti. Barki, en kısa zamanda yeni organizasyonlar için Bursa’da olmak istediklerini de sözlerine ekledi.

“Sporu sevdirmeyi amaçlıyoruz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de kupanın 2.’si olan Belçikalı Frederic Caudron’a ödülünü verdi. Başkan Altepe, Bursa’nın spor kenti hedefiyle çalışmalarını sürdürdüklerini anlatarak, “Güzel organizasyonda bir hafta boyunca heyecan rüzgarları esti. Tüm başarılı sporcuları ve yöneticileri tebrik ediyorum. Dünyanın 4 kıtasından 18 ülkeden en iyi sporcular burada performanslarını sergiledi. En önemlisi ise sporcuların Bursa’dan güzel anılarla ayrılacak olmalarıdır. Bizler her zaman bu güzel organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam edelim isteriz. ‘Spor kenti Bursa’ hedefiyle sporu sevdirmeyi amaçlıyoruz. Bizler her zaman sporun, sporcunun ve bilardonun yanındayız” diye konuştu.

Başkan Altepe’ye teşekkür

Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan da Başkan Altepe’ye teşekkür plaketi verdi. Aynı zamanda final öncesinde Başkan Altepe ile Ercan, keyifli bir maçta karşı karşıya geldi. Başkan Altepe’nin bilardo sporunda tahmininden daha iyi olduğunu belirten Ercan, Bursa’da bu güzel organizasyonun gerçekleştirilmesine destek olan Başkan Altepe’yi tebrik etti. Ödül töreninde, organizasyona destek olan kişi ve kurumlara da plaket verildi.
 

Haber Fotoğrafları