CANLI YAYINVİDEOLARFOTOĞRAFLAR

2023 İL ŞAMPİYONALARI 2.ETAP

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında yer alan 2. İl Şampiyonaları Müsabakaları 1-15 Eylül 2023 tarihleri arasında 81 ilde yapılacaktır.

Haber tarihi: 05 Ağustos 2023 Cumartesi
Bu Haberi Paylaşın

 Şampiyonalar açık katılımlı olacak ve 2023 yılı için vizeli lisansa sahip tüm sporcular katılabileceklerdir. Bilardo spor salonu bulunan illerde spor salonları gerekli şartları sağlıyor ise il şampiyonaları spor salonlarında yapılacaktır.       

BAŞVURULAR: Turnuva başvuruları internet üzerinden http://ilturnuva.bilardo.gov.tr adresinden yapılacaktır. Başvurular tüm iller için 18 Ağustos 2023 tarihinde başlayacak ve İl şampiyonası başlangıç tarihinden 3 gün önce saat 23.59 da sona erecektir. Örnek: 5 Eylül 2023 tarihinde başlayacak il şampiyonası başvuruları 1 Eylül 2023 saat 23.59 da sona erecektir. 2-3-4 Eylül tarihleri planlama aşaması olarak kullanılacaktır. Başvuru tarihleri bittikten sonra hiçbir başvuru kabul edilmeyecektir.

       Sporcular lisanslarının kayıtlı olduğu ilde veya ikamet ettikleri ilde il şampiyonalarına katılacaklardır. Ancak geçici görev vs. gibi turnuvaların yapılacağı zamanda başka bir ilde bulunması gereken sporcular; durumu ispatlayan bir belge ile il temsilcilerine ulaşarak o ilde il şampiyonası oynayabileceklerdir. Belirtilen şartların dışında keyfi olarak başka bir ilde il şampiyonası oynanamayacaktır.

         Gerekli şartları sağlayan ve lisansının bağlı bulunduğu il dışında il şampiyonası oynayacak sporcular oynayacakları ilin il temsilcisi ile irtibata geçecek, il temsilcisi il dışı sporcu kaydını yapacak ve sonrasında sporcu http://ilturnuva.bilardo.gov.tr adresinden il dışı katılım onaylama butonu ile sisteme girerek başvurusunu tamamlayacaktır.

        Yedi sporcu ve altında katılım talebi olan illerde il şampiyonası yapılmayacaktır. Herhangi bir sebeple il şampiyonası yapılamayan illerdeki sporcular il temsilcileri ile iletişime geçerek en yakın il şampiyonası yapılan ilde il şampiyonası oynayıp puanlarını alabileceklerdir.

          Türkiye Şampiyonasına katılacak sporcuların belirlenmesi için her ile kontenjan verilecek, İl şampiyonaları öncesindeki DGK da ilk 176 sırayı alan sporcular Türkiye Şampiyonasına direk katılma hakkına sahip olup diğer 552 sporcu illere verilecek kontenjanlar ile belirlenecektir. Ayrıca 2.Etap Türkiye şampiyonası öncesi kontenjana giremeyen sporcular için ön eleme turnuvası yapılacaktır. Bu turnuva sonucuna göre de 46 kişi 2.etap Türkiye Şampiyonası'na katılım hakkı kazanacaktır.

İl kontenjanları listesi ve müsabaka talimatı 10 Ağustos 2023 tarihinde yayınlanacaktır.

2.Etap öncesi ön eleme turnuvası 25-30 Eylül 2023 tarihleri arasında, 2.Etap müsabakaları ise 2-20 Ekim 2023 tarihleri arasında yapılacaktır. 

İl Kontenjan Sayıları  (Boyut: 0.10 MB)DGK'da ilk 176'da olan sporcular bu sayılara dahil değildir.
Müsabaka Talimatı  (Boyut: 0.35 MB)