CANLI YAYINVİDEOLARFOTOĞRAFLAR

2022 İL KONTENJANLARI (2.ETAP TÜRKİYE ŞAMPİYONASI İÇİN)

2022 2.Etap Türkiye Şampiyonası için il kontenjanları ve il şampiyonası zorluk dereceleri belirlenmiştir.

Haber tarihi: 12 Ağustos 2022 Cuma
Bu Haberi Paylaşın

         2. Etap Türkiye Şampiyonası için kullanılacak kontenjan sistemi aşağıdaki gibidir.

          DGK da ilk 176 sıralama içinde olan sporcular direkt Türkiye Şampiyonasına katılma hakkına sahiptir. Bu sporcuların kontenjanları il şampiyoansı oynadığı ilden bağımsız olduğu için kontenjan listesinde belirtilmemiştir. İl turnuva portalından turnuva başvurusu yaptıkları anda, o ilin kontenjanına +1 olarak dahil olacaklardır. 
          Kontenjan tablosunda il şampiyonası zorluk derecesi kriterlerine göre ilin elde ettiği kontenjan yazılmıştır. Formül gereği oluşan yuvarlamalardan kaynaklı olarak 552 kontenjan yerine 558 kontenjan oluşmuştur. Bu sayı içerisinde, il şampiyonası yapılmayan 6 ile verilen 12 kontenjanda dahildir. Bu illerde 2.il şampiyonaları da yapılmadığı takdirde, bu 6 kişilik fazlalık il şampiyonası yapılmayan illerden karşılanacaktır. 6 ilde de şampiyona yapılmaz ise, geriye kalan 6 kişilik kontenjan (veya kaç kontenjan kaldı ise) da ön eleme turnuvasından alınacak sporcu sayısına ilave edilecektir. 
          Kontenjanlar netleştikten sonra 2.etap ve ön eleme turnuvası için kayıtlar açılacaktır. Ön eleme turnuvasının başlama tarihinden 2 gün öncesine kadar, ilinde kontenjana girip gitmeyeceğini beyan eden sporcunun yerine aynı ilden sıradaki sporcu davet edilecektir. Eğer bu sporcu ön eleme turnuvasına kayıt yaptı ise kaydı silinecek ve 2.etaba dahil edilecektir.  Bu hususlar 2.etap ve ön eleme müsabakaları talimatlarında detaylı olarak açıklanacaktır. 

Detaylar için aşağıdaki dosyayı tıklayınız. 

İL KONTENJANLARI  (Boyut: 0.58 MB)
İL ŞAMPİYONASI ZORLUK DERECESİ PUANLARI  (Boyut: 0.40 MB)