CANLI YAYINVİDEOLARFOTOĞRAFLAR

TÜRK BİLARDOSUNDA 4.5 YILDA YAPILANLAR..

Ersan Ercan, Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı
Bu Sayfayı Paylaşın


TÜRK BİLARDOSUNDA 4.5 YILDA YAPILANLAR;

Değerli arkadaşlarım;
10 Mayıs 2014 tarihinden bu yana geçen 4.5 yıl içerisinde Bilardo Sporumuzda yapılanları ve nereden nerelere geldiğimizi bir yazıda derledim. Bir çoğunu zaman içinde paylaşmıştım, şu an da hepsini bir yazı içinde sizlere aktarmak istiyorum. Uzun bir yazı oldu ama mutlaka herkesin ilgisini çekecek bir konu başlığı olacaktır diye düşünüyorum. İşte 4,5 yıl içinde yaptıklarımız:

OKUL SPORLARI
Bana göre Federasyon tarihinin en önemli icraatlerinden biri Okul Sporlarıdır ve bu nedenle yazımda ilk sıraya aldım. Geçtiğimiz sene 12 pilot ilde ve sadece lise kategorisinde 539 sporcu kazandık. Bu sene tüm illerde ortaokul ve liselerde binlerce öğrenciyi sporumuzla tanıştıracağız. 
1500 kişilik dev organizasyonlarımızda sadece 60-70 genç sporcunun katılımı ve 10 yıl sonra sporumuzun geleceği düşünüldüğünde konunun önemi bir kez daha anlaşılacaktır.

TELEVİZYON CANLI YAYINLARI
Okul Sporları kadar önemli bir diğer gelişme de TV yayınlarıdır. Ülkemizde yapılan tüm Ulusal ve Uluslararası şampiyonaların finalleri televizyondan naklen olarak ekrana gelmektedir. 3 boyunca NTV SPOR, bu sene de TRT SPOR ile yaptığımız anlaşmalar sonucu sporumuz sürekli ekranlarda yayınlanmakta ve kamuoyu tarafından yapından takip edilmektedir.

İNTERNET CANLI YAYINLARI
2015 yılında yaptırdığımız canlı yayın sistemi ile  maçlarımızın internet üzerinden canlı yayınına başladık. 1 yıl boyunca Federasyonumuz tarafından yapılan canlı yayınlar, şu an hem canlı yayın hem de tüm maçların canlı skorları olarak bilardo.com.tr den yapılmaktadır. Bunun yanında bir çok özel turnuvalarda Federasyonumuzun bu canlı yayın sistemi kullanılmakta ve özel turnuvaların heyecanı da anlık olarak izlenmektedir. 
Federasyonumuza hiçbir maddi yük getirmeden bu görevi üstlenen ve sürekli geliştiren sevgili Mehmet Gören ve Uğur Oktorvacı'ya teşekkürlerimi sunarım.

İZMİR'DE BİLARDO TESİSİ
İzmir'de resmi ve özel şampiyonalarımızı gerçekleştirebileceğimiz Dünya çapında bir tesisi Federasyonumuza kazandırdık. Amacımız birkaç ilde daha bu tesisin benzerlerini yaparak tesisleşme hamlemize hız vermek.
İzmir'de yapılan bu Bilardo Tesisimizde Eylül ayında Dünya Kadınlar ve Gençler Şampiyonasını gerçekleştirdik. Aralık ayında yapılacak olan Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası Final etabı ile de siz değerli sporcularımızın kullanımına sunulacak.

SNOOKER TESİSİ VE SNOOKER ŞAMPİYONASI
Dünya Snooker Şampiyonalarında kullanılan orjinal 4 snooker masasını Federasyonumuz olarak satın aldık ve ihale yoluyla İstanbul Bilardo Akademi'ye kiraladık. 2018 yılında geniş katılımlı bir Snooker Şampiyonası ile snooker dalında yarışan sporcularımıza güzel bir turnuva heyecanı yaşattık. Önümüzdeki yıldan itibaren de yılda birkaç defa bu tesisimizde Türkiye Snooker Şampiyonaları düzenlenecektir.
Bunun yanında 2019 yılında Dünya Snooker Şampiyonasını ülkemizde düzenlemek adına girişimlerimiz son aşamadadır ve önümüzdeki günlerde bu müjdeyi sizlere vermek istiyoruz.

POOL BİLARDODA YENİLİKLER
Göreve geldiğimiz 2014 yılında Pool Bilardomuz geçmiş yönetim tarafından adeta bir kenara atılmış, bir dernek bünyesi tarafından faaliyetlerin yürütüldüğü, Türkiye Şampiyonaların yapılmadığı ve Milli Takımın yurtdışına gönderilmediği bir durumdaydı.
Şu an itibariyle Pool Branşı ; 4 yıl boyunca giderek yükselen bir şekilde Dünya kalitesinde ulusal organizasyonlar, etkinlikler, eğitimler düzenlenen, tüm branşlarda sene sonu başarı ödülleri verilen , Milli Takım olarak yurtdışına sporcu gönderilen, bu yıl 60'a yakın ilde İl Şampiyonaları gerçekleştirilen ve yönetimde Asbaşkan sıfatıyla branştan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olan bir branş haline gelmiştir.
En son geçtiğimiz Temmuz ayında yapılan Hollanda'da yapılan Avrupa Şampiyonasında Erkekler, Kadınlar, Gençler, U23, U19 ve U17 ve Yıldız Kadınlar olmak üzere 6  kategoride toplam 14 sporcu 13 gün boyunca Milli Takım olarak temsil edilmiştir. Bu sayı, Federasyon tarihinin tüm disiplinlerde şimdiye kadarki en yüksek katılımlı Milli Kafilesidir.
Bu Avrupa şampiyonasının yanısıra, sene içerisinde 3 yurt dışı sıralama turnuvasına (Euro Tour) ve Kuzey Kıbrıs'ta düzenlenen Avrupa Barış Kupasına da sporcu gönderdik. 
Kuzey Kıbrıs'ta 3. lük kazanarak bizleri gururlandıran U19 Pool Milli Takımımıza da ayrıca tebriklerimi sunuyorum.

YÜKSEK KATILIMLI ŞAMPİYONALAR VE GUINNESS REKORU 
5 sene önceye kadar 300-500 kişilik yapılan Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonaları şu an 1500 kişinin katılımı ile oynanmaktadır. 2016 yılında yaptığımız Türkiye Şampiyonası 1170 katılım ile Dünyanın en çok katılımlı şampiyonası olarak Guinness Rekorlar Kitabına girdi. Geçen sene 3 Bant, Pool ve Üniversite Sporları olarak düzenlediğimiz Türkiye Bilardo Şampiyonalarında 1900 katılım ile kendi rekorumuzu kırdık. 
Burada özellikle belirtmek istediğim bir husus var;
Sporcularımızın turnuva oynama arzusu ve bu büyük potansiyel bizleri muhakkak ki çok memnun etmektedir. Ama asıl amacımız katılımcı sayılarının her sene artması ve bununla övünmek değil, sporumuzun bilinirliği, tanıtımı ve özellikle gençlerin bu sporla daha fazla tanışmasıdır.  1500 kişilik dev turnuvalar tabi ki bizlere gurur vermektedir ama geçen sene 539 , bu sene de tahminen 4000' e yakın okul sporları sayesinde bilardoyla buluşacak gençlerimiz sporumuzun geleceğini oluşturmaktadır. En büyük hedefimiz, her geçen sene turnuva katılımcı sayılarını arttırmak ve sadece bununla gurur duymak değil, onbinlerce genci bu sayede bilardo ile tanıştırmaktır.

TURNUVA PORTALI
Geçtiğimiz sene başladığımız Turnuva Portalı bir çok yeniliği de beraberinde getirdi. Anlık olarak grupları ve maç saatlerini görebildiğimiz ve aynı zamanda DGK ve TK verilerine kolay ulaşabildiğimiz sistemi Federasyonumuza kazandıran sevgili Harun Yağıcı'ya bir kez daha teşekkür ederim. Turnuva portalına http://turnuva.bilardo.gov.tr  adresinden ulaşabilirsiniz.

TURNUVA SİSTEMLERİ 
Sporcu iken yaşadığım en büyük problemlerden biri maç saatlerimi önceden bilememek, saatlerce salonda maç sıramı beklemek ve turun aynı gün içinde bitmemesi idi. Başkanlığım döneminin ilk talimatlarından biri şimdi kullandığımız turnuva sistemidir. Şu an tüm sporcular günler öncesinden hangi gün, saat kaçta ve hangi masada maç yapacağını bilmekte ve tüm planlarını ona göre yapmaktadır. Bunun yanında maçlardan önce getirdiğimiz SMS hatırlatmaları da oyuncunun maçına hazırlanmasına katkı sunmaktadır. Ayrıca her turun bir gün oynanması, elenen sporcunun istediğinde ayrılması ve fazla masraf yapmaması açısından önemlidir. 
Her turda alttan en iyi ortalamalı sporcu almamız da getirilen yeniliklerden birisidir. 

HAKEM VE SKORBORD SİSTEMİ
Geliştirmiş olduğumuz yeni kumanda ve hakem sistemi ile masa başında tek hakem uygulamasını gerçekleştirdik. Bunun yanında maçlarımızı tüm masalarda zamanlı ve büyük ekranlı skorbordlar ile  yapmaktayız. Dünya çapında yapılan Şampiyonalar ve Kupalar dışında,  ulusal şampiyonalarını tüm masalarda bu skorbord sistemi ile gerçekleştiren ilk ülke Türkiye'dir. 

YURTDIŞI SPORCU SAYILARI VE ADİL MİLLİ TAKIM
3 Bant Bilardoda Erkeklerde 4+1 , Kadınlarda 2 ve 3, Gençlerde 1 ve 2 , Artistikte 1, Pool Bilardoda Erkeklerde 4, Kadınlarda 1 ve 2, U19 ve U17 de 1' er , Snookerda da 1 sporcuyu Milli Takım olarak yurtdışına göndermekteyiz. 
Tüm Milli Takım kafileleri bir önceki senenin sıralamasına göre tamamen adil bir şekilde seçilmektedir. Bunun yanında Milli Takımda yer almayan ama yurtdışında madalya getirmiş sporcularımızı da başarıları ölçüsünde bir sonraki yurtdışı organizasyonlarda kafileye dahil ederek desteklemekteyiz. 

ÖDÜLLER
3 Bant, Pool, Artistik, Snooker ve Veteranlar olmak üzere Erkekler, Kadınlar, Gençler, U19, U17 kategorilerinde başarılı olan tüm sporcularımıza toplamda 200 bin TL sene sonu ödülleri vermekteyiz. 62 Federasyon arasında başarılı sporcularına sene sonunda bu tür maddi ödül veren tek Federasyonuz.

YÜKSEK SERİ ÖDÜLLERİ
Sporcularımızın performanslarını arttırmak, heyecan kazandırmak ve motive etmek amacıyla Türkiye Şampiyonalarımızda 3 yıldır Yüksek Seri Ödülleri adına altında ödül sistemi uygulamaktayız.

LİSANSLI SPORCU SAYILARI
Göreve geldiğimiz 2014 yılında 1.423 olan aktif sporcu sayısı şu an itibariyle yaklaşık 10 kat artarak 13.500 e ulaşmıştır. Toplam sporcu sayımız 26.177 dir.

ÖZEL TURNUVALAR
Bildiğiniz üzere son yıllarda salonlarımızın düzenlediği özel turnuvaların kalitesi oldukça artmıştır. Turnuvaların internet üzerinden canlı yayınları, Federasyon takviminde yer alması ve verilen ödüller, resmi turnuvalar haricinde sporcularımıza ayrı bir heyecan getirmiştir. 
İleriki zamanlarda bu turnuvaların daha da fazla desteklenmesini ve ayrıca yine Federasyonumuz tarafından yılda birkaç kez yüksek ödüllü özel şampiyonaların yapılmasını hedeflemekteyiz.

TURKCELL SPONSORLUK
2018 yılında Türkiye'nin en büyük telekominikasyon şirketlerinden biri TURKCELL ile sponsorluk anlaşması imzalamıştık. Sporumuzun prestiji ve maddi getirisi anlamında gerçekten önemli bir adımdı. Önümüzdeki günlerde Turkcell Genel Müdürü Sayın Kaan Terzioğlu ile 2019 yılı için çok daha geniş kapsamlı bir anlaşma konusunda bir araya geleceğiz. Gelişmeleri sizlerle paylaşacağım.

BİLARDO BÜLTENİ
Federasyonumuz tarafından ücretsiz olarak tüm salonlara ve Genel Müdürlüğümüze gönderdiğimiz,  yaptığımız faaliyetleri, güncel haberleri ve başarılarımızı yayınladığımız Bilardo Bültenimizi çıkardık. Bunun yanında bültenimiz TURKCELL DERGİLİK'te de yer alarak onbinlerce kişiye ulaşmıştır.

VETERANLAR TURNUVASI
Geçtiğimiz yıl ilk defa 55 yaş üzeri sporcularımıza Veteranlar Şampiyonası düzenledik. Yıllarını bu spora vermiş tecrübeli sporcularımız çok ayrı bir keyif ve heyecan yaşadılar. Her yıl bu şampiyonayı ve hatta etap sayısını da arttırarak devam etmeyi düşünüyoruz.

İKTİSADİ İŞLETME
Federasyonumuzun gelirlerini arttırmak ve elde edilen gelirleri tekrar sporumuza kazandırmak amacıyla Türkiye Bilardo Federasyonu İktisadi İşletmesini kurduk. Önümüzdeki yıl çok daha faal olacak olan işletmemizde özellikle bilardo salonlarımız için çok güzel hizmetlerimiz olacak. Şu an üzerinde çalışmakta olduğumuz bir projemiz var ve olgunlaştığı zaman sizlere duyuracağız.

BORÇ ÖDEMESİ
Bu konu hepimizin malumudur. Federasyonumuzu hiçbir geliri olmadan ve çok yüksek bir borç yükü ile devraldık. Geçen yıllar içinde hem özel gelirlerimizi arttırdık, maddi ve ayni birçok sponsorluk desteği sağladık, hem de bir çok yenilikler, icraatlar ve kaliteli organizasyonlar gerçekleştirdik. Bunun yanında bu yüklü borçların çok büyük bölümünü ödedik. 
Ülkemizin şu sıralar yaşadığı kriz, döviz artışı nedeniye yurtdışı harcamalarındaki artış, sponsorluk yapabilecek şirketlerin tüm harcama kalemlerini tekrar değerlendirmeye alması ve genel bütçe sıkıntıları tabi ki tüm federasyonları olduğu gibi bizleri de fazlasıyla etkilemekte. Bu kadar güzel gelişmeleri paylaştığım bir yazıda sizlere negatif bir şey aktarmak istemiyorum. Tüm olası bütçe ihtimallerini yapıyoruz.Umarım 2019 yılı bu seneye göre çok daha iyi olacaktır.

2019 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI VE TÜRKİYE KUPASI SİSTEMİ
2019 yılından itibaren Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonalarında sistem değişikliğine gidiyoruz. Buna göre bu yılın ilk 48 sporcusu  önümüzdeki yıl Türkiye Şampiyonası adı altında 3 Etap oynayacaklar ve sporcularımızın tüm masrafları Federasyonumuz tarafından karşılanacak.
Bunun yanında daha önce 2 etap olarak açıkladığımız Türkiye Kupaları 3 Etap olarak oynanacaktır. 2019 Şubat ayında tüm disiplinlerin bir arada oynayacağı 1. Etap OPEN olarak yapılacak, Ekim ayında da yaklaşık 800 kişilik 2. Etabı gerçekleştireceğiz. ( Kadınlar, Gençler ve Veteranlar da bu etaplarda mücadele edecektir)
Bu iki Türkiye Kupası etapları sonucu ilk 48 'de yer alan sporcularımız, 2019 Aralık ayında İzmir'de yaptırdığımız bilardo tesisimizde  Final etabı oynayarak ilk 16 sporcu arasına girmek için mücadele verecekler.
Türkiye Kupasından ilk 16  sporcu, Türkiye Şampiyonasındaki son 16 sporcunun yerine bir sonraki yıl dahil olacaktır.
Başarılı sporcularımızın daha çok vitrine çıkacağı, sporculuk ruhunu daha çok hissedeceği ve tüm sporculara daha kolay ve ulaşılabilir hedefler sunan bu sistem 2019 yılından itibaren uygulanmaya başlayacaktır.

DİNAMİK VE GENEL KLASMANLAR
Bilindiği gibi 4 yıldır Dinamik ve Türkiye Klasmanı adı altında iki sıralama sistemi uygulamaktayız. 
Böylelikle Türkiye'de binlerce sporcumuzun turnuva arşivleri tutulur ve sıralamadaki gücü oranında resmi ve özel turnuvalara katılımları belirlenir, bir sonraki yıl ülkemizi temsil edecek Milli Takım oluşturulur.

MOBİL UYGULAMA VE MASABU
Türkiye Bilardo Federasyonu Mobil Uygulaması ve MasaBu uygulaması artık cep telefonlarımızda. App Store ve Google Play'den indirilerek ücretsiz olarak kullanılmaktadır. 
Mobil uygulamamız önümüzdeki yıl daha da zenginleştirilecek, tüm klasmanlar ve turnuva portalı uygulamanın içine aktarılacaktır.

İL ŞAMPİYONALARI BAŞVURU VE  TURNUVA SİSTEMİ
Bu yıldan itibaren ülke genelindeki tüm il şampiyonaları başvuruları sistem üzerinden yapılmakta ve son güne kadar tüm gruplar ve maç programları portal üzerinden takip edilmektedir. 
Böylelikle tüm il şampiyonalarının kontrolü ve kalitesi arttırılmış, il temsilcisinin bu şampiyonalar zamanındaki yükü hafifletilmiştir. 

UMB - DÜNYA BİLARDO YÖNETİMİNDE TEMSİL
Geçtiğimiz günlerde Mısır'da yapılan UMB Kongresi'nde tüm ülke delegelerinin oylarıyla 5 kişiden oluşan UMB Yönetim Kuruluna seçilmiş bulunmaktayım. 
Bu görevi şahsım olarak değil, Türkiye Bilardo Federasyonunun ve tüm bilardo camiamızın temsili olarak düşünmekteyim. Umarım önümüzdeki 4 yıllık bu süreçte Türk Bilardosu'nda olduğu gibi Dünya Bilardosu'nda da güzel ve kalıcı hizmetler gerçekleştiririz. 
----oOo----


Sevgili arkadaşlarım;

Mayıs 2014 yılından bu yana 4.5 yıldır sürdürdüğüm Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanlığını, sizlerden aldığım destek, güç ve enerji ile yapmaya çalışıyorum. Sizleri sürekli dinliyorum, anlıyorum ve sporumuz adına en iyisini yapmak için büyük çaba gösteriyorum. Bu süreçte herkes gibi hatalar da yapabiliyoruz ama bazen de hata yapmadan en doğru bulunmuyor. Önemi olan iyi niyet ve bundan emin olduğunuzu biliyorum.

Türkiye'nin hangi iline gitsem, camianın yüzde 90'dan fazlasının bilardodaki bu gelişim karşısında mutluluğunu ve şahsıma gösterdiği sevgiyi hissedebiliyorum . 

Bu nedenle bu yazımı tüm camiamızın önce arkadaşı, sonra da başkanı olarak büyük bir gurur ve mutlulukla sizlerle paylaşmak istedim. 

Tekrar görüşmek üzere, bilardoyla kalın.

Saygı ve sevgiyle ..

Ersan ERCAN
Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı

Diğer Yazıları

2014 Yılı Faaliyetler hakkındaDeğerli Bilardo Camiası, 2014 yılında yapılacak faaliyetlerimiz hakkında sizlere kısaca bilgi vermek istiyorum.. Bilindiği üzere, Mayıs ayında görevi devralmamız ile birlikte çok yoğun bir &cced...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Özel Turnuvalar HakkındaSaygıdeğer Bilardo Camiası; Federasyonumuz illerde ve bölgelerde düzenlenen özel katılımlı turnuvaları desteklemektedir. Ancak bu konuda gerek tarih, gerekse turnuva şartları konusunda bir takım d...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Lisans ve Vize konuları hakkındaDeğerli Bilardo Camiası;   Sizlere bir süredir çalışmalarını  yaptığımız 'LİSANS ve VİZE' konularındaki gelişmelerle ilgili bilgi vermek istiyorum.   Sporcularımızın daha kolay v...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20242. Etap İstanbul Şampiyonası hakkındaDeğerli Bilardo Camiası,   Bilindiği gibi 22-28 Eylül tarihleri arasında yeni yönetimimizin faaliyet programı çerçevesinde organize edilecek olan Türkiye Üç Bant Bilardo...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024TEŞEKKÜR2. Etap Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası Büyükler- Gençler ve Bayanlar katagorilerinde yapılan Final Müsabakaları ile sona erdi. Katılan tüm sporcularımıza teşekkür ediyor ve ...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Camiamıza Mektup- 2015 yılı HakkındaSevgili Bilardocu Arkadaşlarım; Bildiğiniz üzere 2014 yılı faaliyet programında yer alan Kasım ayında Antalya 3. Etap Şampiyonası ve Aralık ayında ise 3 Etap sonucunda Genel Klasmanda ilk 48 kişinin katılacağı...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20242015' e girerken..Sevgili Bilardosever arkadaşlarım, Kanaatim odur ki; 2014 yılı Türk bilardosu adına pek çok güzel gelişmeye sahne olmuş ve yapılan tüm altyapı çalışmalarıyla sporumuzun bizlere 2015 yıl...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20241. Etap- ANTALYA Ek Kontenjanlar HakkındaEK KONTENJANLAR HAKKINDA.. Değerli Bilardo Camiası, Bilindiği gibi 2015 yılında yepyeni bir Türkiye Şampiyonası sistemine geçtiğimizi ve bu geçişin tüm evrelerinde sizlerle çeşitli...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Bilardo Camiamıza MektupDeğerli Bilardo Camiası; Bilindiği üzere 10 Mayıs 2014 tarihi itibariyle Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanlığı'na seçilerek, Yönetim Kurulu arkadaşlarım ile birlikte federasyonumuzu y&oum...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Antalya 1. Etap Hakkında..Değerli Bilardo Camiası, Bildiğiniz gibi 9-21 Şubat tarihleri arasında Antalya’da Majesty Mirage Park Otel’de Türkiye Şampiyonası 1.Etap Müsabakaları ve ardından 1.Lig Müsabakaları’...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024TEŞEKKÜRTürkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası Antalya- 1. Etap Müsabakaları ve ardından Türkiye Kulüplerarası 1.Lig Play Off müsabakaları geçtiğimiz hafta yapılan karşılaşmalarla sona erdi. Yak...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Avrupa Şampiyonasında Rekor Başarı24 Nisan-4 Mayıs tarihlerinde Almanya'nın Brendenburg şehrinde düzenlenen Avrupa Bilardo Şampiyonası'nda  bilardocularımız tarih yazdı ve 4 Altın, 1 Gümüş ve 5 Bronz olmak üzere toplam...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20241. Yılımızı Doldurduk..Tam bir yıl önce, yani 10 Mayıs 2014.. Tarihe not düştüğümüz ve Türkiye Bilardo Federasyonu Yönetimi olarak göreve başladığımız gündür. Bu tarih, bilardo sporu v...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Özel Turnuvalar HakkındaDeğerli Bilardo Camiası, Sizlerle daha önce paylaşmış olduğumuz Özel Turnuva Şartnamesi’nin açıklanmasının ardından hepimizin takip ettiği üzere, Türkiye genelinde düzenlenen &...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Dünya Kupası ve Türkiye Elemeleri hakkında...Değerli Bilardo Camiası ve Bilardocu Arkadaşlarım, Sizlerle yazılarımla kurduğum iletişimden ya da buluşma şansı bulduğum her ortamda sohbetlerimizden yola çıkarak elde etmiş olduğum izlenimle açık&cc...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Tebrikler Murat Naci ÇOKLU12-18 Ekim tarihlerinde İstanbulda düzenlenen 3 Bant Bilardo Dünya Kupasında Şampiyon olan sporcumuz Murat Naci ÇOKLU'yu yürekten tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20241.Lig ve Yükselme Ligi hakkındaDeğerli Bilardoseverler; Yönetim Kurulumuzca alınan 1. Lig ve Yükselme Ligi ile ilgili bazı kararları sizlere aktarmak istiyorum; Bildiğiniz üzere, 8-12 Aralık tarihlerinde Samsun'da Kulü...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20242016 Yılı Faaliyetleri hakkında..Değerli Bilardo Camiası;   Hepimizin bildiği üzere 2015 yılını kazandığımız büyük başarılarla, sporumuz ve  sporcumuz açısından oldukça güzel bir yıl olarak geride bıraktı...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Türkiye Şampiyonası'na Rekor KatılımTürkiye Şampiyonasına Rekor katılım; 1150 Sporcu... Değerli Bilardocu arkadaşlarım, Hepinizin bildiği gibi 2016 yılı oldukça yoğun bir takvimle bizleri bekliyor. Bu yoğun takvimin en önemli t...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Tebrikler Gaziantepspor...GAZİANTEPSPOR AVRUPA ŞAMPİYONU..... Portekiz'de düzenlenen 3 Bant Bilardo Avrupa Şampiyon Kulüpler Şampiyonası'nda ülkemizi temsil eden Gaziantepspor Bilardo Takımı AVRUPA ŞAMPİYONU oldu. ...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Kadınlar Avrupa Şampiyonasında 2 MadalyaHollanda'da düzenlenen Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi temsil eden sporcularımızdan Gülşen DEGENER Avrupa 2., Güzin Müjde Karakaşlı ise Avrupa 3. lüğünü kazanar...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024 GUINNESS REKORLAR KİTABINDAYIZ1-12 Mart 2016 tarihleri arasında Erkekler-Kadınlar ve Gençler Kategorilerinde 1170 Sporcu katılımı ile  Antalya'da gerçekleştirdiğimiz Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası DÜNYA REKORU ...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024HEP BİRLİKTE 4 YIL DAHA..24 Ekim 2016 tarihinde Ankara Hilton Garden Inn Otelde yapılan Türkiye Bilardo Federasyonu Genel Kurulumuzda şahsım ve ekibime gösterdiğiniz güven ve destekleriniz için teşekkürlerimi sunarı...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024BİLARDO CAMİASINA MEKTUP (Yeni Dönem Hakkında)     Değerli Bilardo Camiası;      Bilindiği üzere 24 Ekim 2016 tarihinde yapılan Genel Kurulda ben ve ekibim sizlerden tekrar güven oyu alarak Bilardo Federasyonunu 4 yıl da...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20241. Etap Katılımları ve Genel BilgilendirmeDeğerli Bilardo Camiası; Hepimizin bildiği üzere, önümüzdeki ay Bursa'da  06-16 Şubat tarihlerinde Dünya Kupası ve Kulüplerarası 1. Lig müsabakaları, hemen ardından 22 ...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Şampiyonlarımıza tebrikler..Millilerimiz yine yüzümüzü güldürdü.. **  Almanya'nın Brandenburg şehrinde düzenlenen Avrupa Şampiyonasında Can ÇAPAK ve Tayfun TAŞDEMİR'den oluşan Milli ...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Kürsüde 2 Türk SporcuKore'de düzenlenen 3 Bant Bilardo Dünya Kupası'nda sporcularımız Murat Naci Çoklu Dünya Kupası 2. si, Lütfi Çenet ise Dünya Kupası 3. olarak yüzlerimizi güld&uu...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20242018 Yılı hakkında Genel BilgilerBİLARDO CAMİAMIZA .. Değerli arkadaşlarım; Sizlere önümüzdeki yıl içinde yapacağımız turnuvalar, sistemler, yenilikler ve genel olarak merak edilen bazı konular hakkında bilgileri birinci...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024BİLARDO OKUL SPORLARINDADeğerli bilardo camiası; Bugüne kadar sizlere duyurduğum hiçbir haberde bu denli mutlu ve heyecanlı olmamıştım sanırım. 3 yıldır yaptığımız yoğun, sürekli ve özverili girişimlerimiz meyvesini ...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024CAMİAYA MEKTUPDeğerli Bilardo Camiası; Sizlere iki konuda bazı bilgiler vermek istiyorum. Bu konular;  bilardo sporumuzun geleceği ve prestiji açısından oldukça önem taşıyan, sporcusundan salon sahibine, ...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Bilardo TURKCELL DERGİLİK'TE..Bilardo TURKCELL DERGİLİK' te.. Federasyonumuz tarafından yayınlanan Bilardo Bülteni dergimiz  bugünden itibaren Turkcell DERGİLİK'te yer almaya başladı.  Turkcell hatlı cep telefonla...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20242019 Yılı Hakkında..Değerli Bilardo Camiası; 2019 yılının hepiniz için mutluluk, sağlık ve başarılarla dolu bir yıl olmasını diliyorum. Sizlere bu sene yapılacak faaliyetler ve yenilikler hakkında bilgiler vermek istiyorum. ...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20242019 yılı sonuna kadar olan faaliyetlerDeğerli Bilardocu Arkadaşlarım; Sizlere birçok konuda bazı bilgiler vermek istiyorum. Sporumuzda yaşanan gelişmeler, turnuva takvimleri, sene sonuna kadar yapılacak organizasyonlar ve bazı merak edilen konul...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20242020 yılında tüm sporcularımıza başarılar dilerim.Sevgili Sporcu Arkadaşlarım; 2020 yılında yapacağınız ulusal ve uluslararası tüm turnuvalarda sizlere başarılar dilerim. Umarım bu yıl hepinizin hayallerinin gerçekleştiği ve sporculuk hayatınızda y&uum...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024YENİ BİLARDO TESİSİMİZİlk olarak 2014 yılındaki seçim konuşmamda dile getirdiğim ve yıllardır ''En büyük hayalim'' dediğim proje artık hayal olmaktan çıkıyor ve gerçekleşiyor. Türkiy...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024WORLD SNOOKER TOUR 4 YILLIĞINA TÜRKİYE'DEDeğerli Bilardo Camiası; Dünyanın en önemli 20 spor organizasyonu arasında kabul edilen WST World Snooker Tour' u 4 yıllığına ülkemize getirmenin haberini sizlerle paylaşmak istiyorum. WST D&u...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20242023'E GİRERKEN..Değerli Bilardo Camiası; Geçirdiğimiz 2022 yılını sporumuz adına başarılarla dolu bir sene olarak tamamlanmış bulunmaktayız. Hem yurt içinde yapmış olduğumuz faaliyetler, hem de yurt dışında aldığı...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Bilardoda 'VAR' Sistemi..Türkiye Bilardo Federasyonu olarak dünyada ilk kez VAR (Video Assistant Referee -Video Yardımcı Hakem) uygulamasını hayata geçiyoruz. Federasyonumuzun Ankara/ Gölbaşı'ndaki tesisinde d&uum...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024