CANLI YAYINVİDEOLARFOTOĞRAFLAR

Bilardo Camiamıza Mektup

Ersan Ercan, Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı
Bu Sayfayı Paylaşın

Değerli Bilardo Camiası;

Bilindiği üzere 10 Mayıs 2014 tarihi itibariyle Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanlığı'na seçilerek, Yönetim Kurulu arkadaşlarım ile birlikte federasyonumuzu yönetmek üzere görevi devralmış bulunmaktayız. Bu süreçte bizlere destek veren tüm kulüplerimize ve delegelerimize, çalışma arkadaşlarıma ve Yönetim Kurulu üyelerime ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

10 Mayıs 2014 tarihinden itibaren de şahsıma gösterdiğiniz olağanüstü destek, ilgi ve teveccüh için ayrıca teşekkür ederim.

Bilardo sporunun gelişmesi ve ülke geneline yayılması konusunda yapılacak çok iş olduğu tartışmasız bir gerçek. Bu nedenle camiamızın benden beklentilerinin ne denli yüksek olduğunun bilincindeyim. Zor ve uzun bir yol bizi bekliyor ve bu yolda bilardoya gönül veren gerçek bilardoseverlerin bizi yalnız bırakmayacağına dair inancımı kuvvetli bir şekilde koruyorum.

Bilardo sporunun ülkemizdeki şu anki durumunu bir anda düzeltebilecek sihirli bir değneğimiz elbette yok. Bu nedenle orta ve uzun vadede elde edilebilecek, bilardoyu ileriye taşıyacak gerçek hedeflerin peşinde olmak hepimizin ortak düşüncesi olmalıdır.

Kısa vadede sonuç verecek pansuman çözümler ilk etapta tabii ki uygulanacaktır. Uzun süredir sağlıklı işlemeyen, hantal ve beklentilere cevap veremeyen bir sistemin, tekrar sağlıklı ve işler hale gelebilmesi ise en azından orta vadeli yoğun çalışmaların sonucu olabilecektir. Bu konuda hepimizin sabırlı davranması, bu zor süreci en sağlıklı şekilde atlatabilmemiz için büyük önem taşımaktadır.

Seçimle beraber devraldığımız federasyonumuzda halihazırda bizi bekleyen mali sorunları tahmin etmek bizim için çok da zor değildi. Yüksek borç yükü ve kasada tek bir liranın dahi olmayışı herkes tarafından bilinen bir konuydu. Fakat bu borçların nasıl ve hangi sebeplerle nerelere yapıldığı, bunun karşılığı olarak sporumuza neler kazandırıldığı bilançosunu net olarak gördüğümüzde, bu zamana kadar ne şekilde yönetildiğimizi de bir kez daha anlamış olduk. Enkaz edebiyatı yapmamak ve sporumuza etik anlamda zarar vermemek adına bu konuyu burada kapatmak istiyorum.

Sizlere buradan, 25 yıldır bilardo camiasının içinde olan bir bilardocu arkadaşınız olarak sesleniyorum.

21 yıldır varolan Bilardo Federasyonu'nun, 21 yıllık lisanslı bilardo sporcusu olarak ve sporumuzun içinde bulunduğu sorunları sadece bilen değil, bizzat yaşayan biri olarak sesleniyorum.

Yıllarca sizler bu sporun içindeki biri olarak nelerden şikayet ettiyseniz, aynı sorunlardan şikayetçi olan biri olarak sesleniyorum.

Ben de yıllardır sizler gibi, yapılan turnuvaların ortamlarından şikayetçi oldum.

Bilardo sporcusunun para kazanmasını bir yana bırakın, şampiyonalarda cebinden para harcamasından,

Başarılı sporcuların ödüllendirilmemesinden ve en azından ilk 32'ye giren sporcuların dahi masraflarının karşılanmamasından,

Gönül verdiğimiz bilardo sporunun yıl içinde tatil köylerine hapsedilmesinden,

Yapılan bir turnuvadan ülkemizdeki çok az sayıda insanın haberdar olmasından,

Bir acenta vasıtasıyla otel paralarımızı ödeyip gerçek fiyatlarla ilgili şüphe duyarak konaklamaktan ve bunun hesabını soramamaktan,

Hakemsiz maçlar oynamaktan ve hakemlerimizin gerek maddi, gerekse manevi haklarının teslim edilmeyişinden,

Turnuvalarda sağlıklı bir sistemin işlememesinden, maç saatlerimizin belirsizliğinden ve bundan dolayı saatlerce maçımı beklemekten ve dolayısıyla yeterli derece konsantre olamamaktan şikayetçi oldum.

Turnuva tarihlerinin 10-15 gün kala açıklanmasından ve tüm planlarımı bir anda hazırlamak zorunda olmaktan,

Türkiye Şampiyonası finalinin bile 5-10 kişi tarafından izlenmesinden,

Televizyonlarda gönül verdiğimiz sporumuzu bırakın canlı seyretmeyi, banttan dahi olsa görememekten,

Herhangi bir 2. lig futbolcusunun "Ben bu hafta çok formdayım, gol atacağım" beyanatının yarım sayfa yer bulduğu günümüz basınında, Dünya ve Avrupa Bilardo Şampiyonlarımızın tek bir satır haberinin dahi çıkmayışından,

Bilardo sporunun sadece 3 top branşı varmış gibi lanse edilişinden,

Federasyon Başkanlığı yapmanın senede birkaç defa turnuvaları organize etmekten ibaret olduğunu zanneden yönetim anlayışından şikayetçi oldum.


Sevgili bilardocu arkadaşlarım;

Bu yukarıdaki listeyi çok daha fazla uzatabiliriz. Amacım size bu ilk seslenişimde geçmiş şikayetlerimizi tekrar gündeme getirmek değil. Şu an sizlerin bu satırları okurken benimle aynı fikirleri paylaştığınızı biliyorum ve sporumuzun bugüne kadar yaşadığı sorunların farkında olduğumuzu ve yapılması gereken işlerin, atılacak adımlara dair planların masamızda ayrıntılı bir şekilde hazır olduğunu bilmenizi istedim.

Federasyonumuz doğusuyla, batısıyla tüm illerimizdeki sporcularımızı gönülden kucaklayarak bilardo sporunun, zamanla tüm illere yayılacak turnavalar sayesinde daha eşit şartlarda yapılmasını sağlayacaktır.

Özellikle bilardonun tabana yayılması ve genç bilardocuların spora katılması konusunda şimdiye kadar yapılmamış bir seferlik içinde olacağız. Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalan ama gerek dialog yetersizliği, gerekse net olarak anlatılamaması nedeniyle rafa kaldırılan "Okullarda Bilardo Projesi"ni gerçek anlamda hayata geçirmek için çalışmalarımız süratle başlayacak.

Son yıllarda yapılan organizasyonlarda büyükler katagorisine 500 civarında sporcu katılırken, gençler katagorisine 15-20 genç bilardo sporcumuzun katılması göz önünde bulundurulduğunda, bu konunun önemi bir kez daha anlaşılacaktır.

Ayrıca; başkan seçilmemden önce 5 yıldır başkanlığını yaptığım Modi Bilardo Spor Kulübü'nde iki sporcum olan Ömer Karakurt ve Berkay Karakurt'un, Federasyondan hiçbir destek almadan, sadece kendi imkanlarımız ile Gençler 3 Bant Katagorisinde;

Bir defa Dünya ikinciliği, bir defa Avrupa Şampiyonluğu, bir defa Avrupa ikinciliği, 3 defa Avrupa üçüncülüğü ve Yurt içinde toplamda 14 defa Türkiye Gençler Şampiyonluğu kazanarak bu dalda madalyalara adeta ambargo koymaları, benim gençlere ne kadar önem verdiğimin en somut ve net göstergesidir. Yani kısacası bu konuda ”Yapacağım” değil,  “Yaptım”  demenin haklı gururunu yaşıyorum.

Federasyonumuzun kendi gelirlerini oluşturmak adına net ve akılcı hamlelerimiz olacak. Özellikle sponsorluk görüşmelerinde beklentilerimizin karşılanabilmesi için sponsorları ikna edebilecek ve neticesinde tek taraflı değil, uzun soluklu planlar ile karşılıklı avantajlar elde edeceğimiz bir imaj oluşturmak zorundayız.

Bununla birlikte çok önem verdiğimiz üç ana başlığa dair dikkatinizi çekmek istiyorum;

1-Makro düzeyde sporumuzun tekrar popülerliğinin arttırılması ve kalkındırılmasına dair planlar (Basın, Görsel Medya, Sponsor görüşmeleri, Salonlarımızın durumu, Okullar, Üniversiteler vs.),

2-Kendi iç dinamiklerimize dair yapılması gerekli olan iyileştirmelerle ilgili, (Turnuva sistemleri, Türkiye Şampiyonaları ve koşulları, Açık katılımlı Türkiye Kupaları, İnternet sitesinin modernleştirilmesi ve ortak haberleşme platformumuz olması amacıyla sürekli güncel halde tutulmasının sağlanması, sporumuzun tüm branşlardaki milli takımlarının belirlenmesiyle ilgili belirsizliklerin ortadan kaldırılması, Federasyon içinde sağlıksız işleyen kurulların  işler hale getirilmesi, ödül yönetmeliğine uygun olmasına rağmen konuyla ilgili sporcularımıza uzun süredir ödenmeyen alacaklarının ödenmesi için gerekli hamlelerin yapılması, sporcuların ve bilardoseverlerin yeniden yönetime güven duymasının sağlanması) ,

3- Türk bilardosunun uluslararası arenadaki pozisyonuyla ve uluslararası konfederasyonlarda yönetim kademesindeki hedeflerine dair ve sadece komitede adı geçen değil gerçek anlamda yönetime etkin bir şekilde dahil olunması gibi konularda sizlerle birlikte ortak akıl çerçevesinde hareket edeceğimizin bilinmesini isteriz.

Nihayetinde;  bilardo sporunu kamuoyunun gözünde tekrar değer ve kabul gören bir spor haline getirmek, bilardo sporcusunun saygı gördüğü, değer verilildiği ve başarılı olduğu takdirde ödüllendirildiği kurumsal bir yapıyı inşa etmek, adil, şeffaf, çalışkan ve ortak akıla değer veren bir yönetim sergilemek, hayata geçirmeyi planladığımız temel hedeflerimiz olacaktır.

Elbette tüm bunları hayata geçirebilmek sizlerin desteği olmadan mümkün hale gelmeyecektir. Bu nedenle, sizlerden özellikle iki önemli konuda destek bekliyorum;

Bunlardan birincisi;  son derece iyi niyetli olarak federasyonumuzu yönetme arzusunda olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Tüm çalışmalarımızın, sadece spora ve sporcuya yönelik olduğunun camia tarafından kabul görmesi, bizleri bu yolda oldukça güçlendirecektir.

Diğeri ise bir miktar sabır ve zaman. Daha önce de belirttiğim üzere, bütün bu konuları hayata geçirebilmek ve sporumuzu hak ettiği seviyelere taşıyabilmek için zamana ihtiyacımız olacak. Elbette zaman akıp giderken çıtamızı hep bir üst çizgiye çıkarıyor olacağız. Bu konuda bizlere verdiğiniz desteğin farkındayız. Bu desteği haklı çıkarmak adına elimizden gelenin çok daha fazlasını yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

İnancımız, hevesimiz, beklentilerimiz ve bunlarla birlikte yapılacak çok işimiz var... Önümüzdeki süreçte, bilardo sporumuz adına daha güzel günler göreceğiz...

Hepinize yürekten teşekkür ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Tekrar görüşmek üzere.

Diğer Yazıları

2014 Yılı Faaliyetler hakkındaDeğerli Bilardo Camiası, 2014 yılında yapılacak faaliyetlerimiz hakkında sizlere kısaca bilgi vermek istiyorum.. Bilindiği üzere, Mayıs ayında görevi devralmamız ile birlikte çok yoğun bir &cced...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Özel Turnuvalar HakkındaSaygıdeğer Bilardo Camiası; Federasyonumuz illerde ve bölgelerde düzenlenen özel katılımlı turnuvaları desteklemektedir. Ancak bu konuda gerek tarih, gerekse turnuva şartları konusunda bir takım d...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Lisans ve Vize konuları hakkındaDeğerli Bilardo Camiası;   Sizlere bir süredir çalışmalarını  yaptığımız 'LİSANS ve VİZE' konularındaki gelişmelerle ilgili bilgi vermek istiyorum.   Sporcularımızın daha kolay v...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20242. Etap İstanbul Şampiyonası hakkındaDeğerli Bilardo Camiası,   Bilindiği gibi 22-28 Eylül tarihleri arasında yeni yönetimimizin faaliyet programı çerçevesinde organize edilecek olan Türkiye Üç Bant Bilardo...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024TEŞEKKÜR2. Etap Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası Büyükler- Gençler ve Bayanlar katagorilerinde yapılan Final Müsabakaları ile sona erdi. Katılan tüm sporcularımıza teşekkür ediyor ve ...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Camiamıza Mektup- 2015 yılı HakkındaSevgili Bilardocu Arkadaşlarım; Bildiğiniz üzere 2014 yılı faaliyet programında yer alan Kasım ayında Antalya 3. Etap Şampiyonası ve Aralık ayında ise 3 Etap sonucunda Genel Klasmanda ilk 48 kişinin katılacağı...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20242015' e girerken..Sevgili Bilardosever arkadaşlarım, Kanaatim odur ki; 2014 yılı Türk bilardosu adına pek çok güzel gelişmeye sahne olmuş ve yapılan tüm altyapı çalışmalarıyla sporumuzun bizlere 2015 yıl...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20241. Etap- ANTALYA Ek Kontenjanlar HakkındaEK KONTENJANLAR HAKKINDA.. Değerli Bilardo Camiası, Bilindiği gibi 2015 yılında yepyeni bir Türkiye Şampiyonası sistemine geçtiğimizi ve bu geçişin tüm evrelerinde sizlerle çeşitli...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Antalya 1. Etap Hakkında..Değerli Bilardo Camiası, Bildiğiniz gibi 9-21 Şubat tarihleri arasında Antalya’da Majesty Mirage Park Otel’de Türkiye Şampiyonası 1.Etap Müsabakaları ve ardından 1.Lig Müsabakaları’...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024TEŞEKKÜRTürkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası Antalya- 1. Etap Müsabakaları ve ardından Türkiye Kulüplerarası 1.Lig Play Off müsabakaları geçtiğimiz hafta yapılan karşılaşmalarla sona erdi. Yak...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Avrupa Şampiyonasında Rekor Başarı24 Nisan-4 Mayıs tarihlerinde Almanya'nın Brendenburg şehrinde düzenlenen Avrupa Bilardo Şampiyonası'nda  bilardocularımız tarih yazdı ve 4 Altın, 1 Gümüş ve 5 Bronz olmak üzere toplam...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20241. Yılımızı Doldurduk..Tam bir yıl önce, yani 10 Mayıs 2014.. Tarihe not düştüğümüz ve Türkiye Bilardo Federasyonu Yönetimi olarak göreve başladığımız gündür. Bu tarih, bilardo sporu v...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Özel Turnuvalar HakkındaDeğerli Bilardo Camiası, Sizlerle daha önce paylaşmış olduğumuz Özel Turnuva Şartnamesi’nin açıklanmasının ardından hepimizin takip ettiği üzere, Türkiye genelinde düzenlenen &...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Dünya Kupası ve Türkiye Elemeleri hakkında...Değerli Bilardo Camiası ve Bilardocu Arkadaşlarım, Sizlerle yazılarımla kurduğum iletişimden ya da buluşma şansı bulduğum her ortamda sohbetlerimizden yola çıkarak elde etmiş olduğum izlenimle açık&cc...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Tebrikler Murat Naci ÇOKLU12-18 Ekim tarihlerinde İstanbulda düzenlenen 3 Bant Bilardo Dünya Kupasında Şampiyon olan sporcumuz Murat Naci ÇOKLU'yu yürekten tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20241.Lig ve Yükselme Ligi hakkındaDeğerli Bilardoseverler; Yönetim Kurulumuzca alınan 1. Lig ve Yükselme Ligi ile ilgili bazı kararları sizlere aktarmak istiyorum; Bildiğiniz üzere, 8-12 Aralık tarihlerinde Samsun'da Kulü...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20242016 Yılı Faaliyetleri hakkında..Değerli Bilardo Camiası;   Hepimizin bildiği üzere 2015 yılını kazandığımız büyük başarılarla, sporumuz ve  sporcumuz açısından oldukça güzel bir yıl olarak geride bıraktı...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Türkiye Şampiyonası'na Rekor KatılımTürkiye Şampiyonasına Rekor katılım; 1150 Sporcu... Değerli Bilardocu arkadaşlarım, Hepinizin bildiği gibi 2016 yılı oldukça yoğun bir takvimle bizleri bekliyor. Bu yoğun takvimin en önemli t...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Tebrikler Gaziantepspor...GAZİANTEPSPOR AVRUPA ŞAMPİYONU..... Portekiz'de düzenlenen 3 Bant Bilardo Avrupa Şampiyon Kulüpler Şampiyonası'nda ülkemizi temsil eden Gaziantepspor Bilardo Takımı AVRUPA ŞAMPİYONU oldu. ...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Kadınlar Avrupa Şampiyonasında 2 MadalyaHollanda'da düzenlenen Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi temsil eden sporcularımızdan Gülşen DEGENER Avrupa 2., Güzin Müjde Karakaşlı ise Avrupa 3. lüğünü kazanar...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024 GUINNESS REKORLAR KİTABINDAYIZ1-12 Mart 2016 tarihleri arasında Erkekler-Kadınlar ve Gençler Kategorilerinde 1170 Sporcu katılımı ile  Antalya'da gerçekleştirdiğimiz Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası DÜNYA REKORU ...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024HEP BİRLİKTE 4 YIL DAHA..24 Ekim 2016 tarihinde Ankara Hilton Garden Inn Otelde yapılan Türkiye Bilardo Federasyonu Genel Kurulumuzda şahsım ve ekibime gösterdiğiniz güven ve destekleriniz için teşekkürlerimi sunarı...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024BİLARDO CAMİASINA MEKTUP (Yeni Dönem Hakkında)     Değerli Bilardo Camiası;      Bilindiği üzere 24 Ekim 2016 tarihinde yapılan Genel Kurulda ben ve ekibim sizlerden tekrar güven oyu alarak Bilardo Federasyonunu 4 yıl da...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20241. Etap Katılımları ve Genel BilgilendirmeDeğerli Bilardo Camiası; Hepimizin bildiği üzere, önümüzdeki ay Bursa'da  06-16 Şubat tarihlerinde Dünya Kupası ve Kulüplerarası 1. Lig müsabakaları, hemen ardından 22 ...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Şampiyonlarımıza tebrikler..Millilerimiz yine yüzümüzü güldürdü.. **  Almanya'nın Brandenburg şehrinde düzenlenen Avrupa Şampiyonasında Can ÇAPAK ve Tayfun TAŞDEMİR'den oluşan Milli ...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Kürsüde 2 Türk SporcuKore'de düzenlenen 3 Bant Bilardo Dünya Kupası'nda sporcularımız Murat Naci Çoklu Dünya Kupası 2. si, Lütfi Çenet ise Dünya Kupası 3. olarak yüzlerimizi güld&uu...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20242018 Yılı hakkında Genel BilgilerBİLARDO CAMİAMIZA .. Değerli arkadaşlarım; Sizlere önümüzdeki yıl içinde yapacağımız turnuvalar, sistemler, yenilikler ve genel olarak merak edilen bazı konular hakkında bilgileri birinci...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024BİLARDO OKUL SPORLARINDADeğerli bilardo camiası; Bugüne kadar sizlere duyurduğum hiçbir haberde bu denli mutlu ve heyecanlı olmamıştım sanırım. 3 yıldır yaptığımız yoğun, sürekli ve özverili girişimlerimiz meyvesini ...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024CAMİAYA MEKTUPDeğerli Bilardo Camiası; Sizlere iki konuda bazı bilgiler vermek istiyorum. Bu konular;  bilardo sporumuzun geleceği ve prestiji açısından oldukça önem taşıyan, sporcusundan salon sahibine, ...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Bilardo TURKCELL DERGİLİK'TE..Bilardo TURKCELL DERGİLİK' te.. Federasyonumuz tarafından yayınlanan Bilardo Bülteni dergimiz  bugünden itibaren Turkcell DERGİLİK'te yer almaya başladı.  Turkcell hatlı cep telefonla...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024TÜRK BİLARDOSUNDA 4.5 YILDA YAPILANLAR..TÜRK BİLARDOSUNDA 4.5 YILDA YAPILANLAR; Değerli arkadaşlarım; 10 Mayıs 2014 tarihinden bu yana geçen 4.5 yıl içerisinde Bilardo Sporumuzda yapılanları ve nereden nerelere geldiğimizi bir yazıd...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20242019 Yılı Hakkında..Değerli Bilardo Camiası; 2019 yılının hepiniz için mutluluk, sağlık ve başarılarla dolu bir yıl olmasını diliyorum. Sizlere bu sene yapılacak faaliyetler ve yenilikler hakkında bilgiler vermek istiyorum. ...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20242019 yılı sonuna kadar olan faaliyetlerDeğerli Bilardocu Arkadaşlarım; Sizlere birçok konuda bazı bilgiler vermek istiyorum. Sporumuzda yaşanan gelişmeler, turnuva takvimleri, sene sonuna kadar yapılacak organizasyonlar ve bazı merak edilen konul...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20242020 yılında tüm sporcularımıza başarılar dilerim.Sevgili Sporcu Arkadaşlarım; 2020 yılında yapacağınız ulusal ve uluslararası tüm turnuvalarda sizlere başarılar dilerim. Umarım bu yıl hepinizin hayallerinin gerçekleştiği ve sporculuk hayatınızda y&uum...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024YENİ BİLARDO TESİSİMİZİlk olarak 2014 yılındaki seçim konuşmamda dile getirdiğim ve yıllardır ''En büyük hayalim'' dediğim proje artık hayal olmaktan çıkıyor ve gerçekleşiyor. Türkiy...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024WORLD SNOOKER TOUR 4 YILLIĞINA TÜRKİYE'DEDeğerli Bilardo Camiası; Dünyanın en önemli 20 spor organizasyonu arasında kabul edilen WST World Snooker Tour' u 4 yıllığına ülkemize getirmenin haberini sizlerle paylaşmak istiyorum. WST D&u...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20242023'E GİRERKEN..Değerli Bilardo Camiası; Geçirdiğimiz 2022 yılını sporumuz adına başarılarla dolu bir sene olarak tamamlanmış bulunmaktayız. Hem yurt içinde yapmış olduğumuz faaliyetler, hem de yurt dışında aldığı...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Bilardoda 'VAR' Sistemi..Türkiye Bilardo Federasyonu olarak dünyada ilk kez VAR (Video Assistant Referee -Video Yardımcı Hakem) uygulamasını hayata geçiyoruz. Federasyonumuzun Ankara/ Gölbaşı'ndaki tesisinde d&uum...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024