CANLI YAYINVİDEOLARFOTOĞRAFLAR

2019 yılı sonuna kadar olan faaliyetler

Ersan Ercan, Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı
Bu Sayfayı Paylaşın

Değerli Bilardocu Arkadaşlarım;

Sizlere birçok konuda bazı bilgiler vermek istiyorum. Sporumuzda yaşanan gelişmeler, turnuva takvimleri, sene sonuna kadar yapılacak organizasyonlar ve bazı merak edilen konularda bir yazı hazırladım. Yine uzun bir yazı oldu ama herkesi ilgilendiren başlıklar olduğunu düşünüyorum.

Şubat ayında yaptığımız 1. Etaptan bu zamana kadar uzun bir zaman geçti. Bu süre zarfında uluslararası arenada tüm disiplinlerde birçok şampiyonalar gerçekleşti ve gerçekleşmeye de devam ediyor. Sporcularımız uluslararası arenada sene başından beri bir çok başarı sağladı, şampiyonluklar yaşadık. Son olarak da geçtiğimiz gün Portekiz'de yapılan Dünya Kupasında sporcumuz Lütfi Çenet'in Dünya Kupası 3. lüğü ile gururlandık. Tüm sporcularımızı tekrar tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Uluslararası şampiyonalara katılmayan, sadece Türkiye Şampiyonalarında yarışan sporcularımız için yarışma ortamlarından ayrı kalma adına gerçekten uzun bir süre.

Sene başında bu boşluğu ödüllü özel şampiyonalar ile doldurmayı düşünmüştük. Ama takdir edersiniz ki ülkemizde son aylarda oldukça yoğun bir gündem ve bunun beraberinde getirdiği bir takım maddi manevi zorluklar hepimizi etkiledi. Ama bu olayın önümüzdeki zamanlarda, özellikle Federasyonumuz açısından aşılacağını rahatlıkla görmekteyim.

İki etap arasındaki uzun zamanın hem sporcularımızı hem de salonlarımızı olumsuz olarak etkilediğinin farkındayım. Önümüzdeki sene buna bir çözüm getirmek için Teknik Kurulumuz ile birlikte planlamalar yapmaktayız.

Özetle;

2020 yılında yine Şubat-Mart aylarında 1. Etap müsabakalarını gerçekleştireceğiz. Bildiğiniz üzere Mayıs'ta Ramazan ayını geçireceğiz ve Haziran başında da Ramazan Bayramını kutlayacağız. Nisan ayının iki etap arası için oldukça erken olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle 2020 Haziran ayında bayram sonrası 2. Etap müsabakalarını gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.

2. ETAP MÜSABAKALARI - (2019)

Bu yıl 2. Etap 3 Bant Bilardo Türkiye Kupası 1-13 Ekim tarihleri arasında Başkent ANKARA'da gerçekleşecek. Uzun bir zamandır Ankara'da bir turnuva düzenlememiştik. Gerek Türkiye'nin en orta noktası olması ve her türlü ulaşım kolaylığı, gerek ise şehir içi ulaşımda ülkemizin en rahat büyükşehiri olması nedeniyle bu sene 2. Etabı Ankara'da düzenlemeye karar verdik..

Taha AKGÜL Spor Salonu'nda Erkekler-Kadınlar-Gençler kategorilerinde oynanacak şampiyonamızı tüm bilardocularımızın katılabilmesi için OPEN ( Açık katılımlı) gerçekleştiriyoruz. Şimdiye kadar ki en iyi spor salonu turnuvasını olacağını söyleyebilirim.

Bunun yanında; Şubat ayı 1. Etapta Veteranlar Şampiyonası büyük ilgi çekmiş ve beğenilmişti. Ekim ayında yapacağımız 2. Etap Türkiye Kupası - Erkeklerde genel katılımın ne oranda olacağını tam olarak kestirmek zor. Yine çok büyük bir katılım olacak gibi görünüyor. Masa ve gün sayısı programı karşılar ise Veteranları da dahil etme düşüncemiz var. Teknik Kurulumuz ile bu konuyu değerlendireceğim.

Türkiye Şampiyonası 2. ve 3.Etap için de birkaç ilden gelen teklifler var. Tam olarak mutabık olduğumuzda açıklamamızı yapacağız.

Bunun yanında; Türkiye Pool Şampiyonası 2. Etap müsabakaları için ( katılımın en üst düzeyde olması ve konaklamada özellikle yıldız ve genç sporcularımızın ihtiyaçlarını rahat karşılayabilmesi açısından ) en uygun lokasyon ve tarih belirlemek istiyoruz. Çok yakın bir tarihte netleştirip sizlere duyurulacaktır.

ÇUHA..

Bir diğer merak edilen konu da çuha konusu.

Hem salonlarımızı maddi olarak rahatlatmak ve çuha konusunda bir standart oluşturmak, hem de ''Yerli Üretimi'' destekleyerek burada harcanan paranın ülkemizde kalmasını sağlamak amacı ile Federasyon olarak uzun bir süredir üst düzey bir çuha üretmek için çalışıyoruz.

Tüm test aşamalarını bitirmeden ve sonuçlanmadan bir paylaşım yapmayı uygun görmedim. Ama şu an rahatlıkla söyleyebilirim ki, dünya standartlarında bir çuhayı Federasyonumuz tarafından sizlere sunmaktayız.

İçerdiği yün oranı (%90), iplik kalitesi, menşei, ağırlığı, performansı ve yıpranma testleri sonunda aldığımız sonuçlar oldukça başarılı. En iyisini sizlere sunmak için daha önce belirttiğim piyasaya çıkış tarihi biraz uzadı. Salonlarımızdan bu konuda biraz daha anlayış ve süre rica ediyorum.

Ağustos ayı başlarında Lacivert ve Turkuaz olmak üzere 2 farklı renkte Federasyonumuzun sitesinden satışa sunulacaktır. Türkiye Şampiyonalarında da bu çuhayı kullanacağız.

Şu an kullanılan yabancı marka çuhalara oranla %40-50 oranında (Bant çuhası ile birlikte) daha ekonomik olacak, sitemizden kredi kartı ya da havale yoluyla satılacaktır. Arzu eden salonlarımız (bankanın uyguladığı vade farkı eklenerek) 10 ay vadeye kadar taksitle satın alabilirler.

Bununla birlikte, dileyen bilardo malzemesi tedarikçilerimiz de Federasyonumuzdan bu çuhamızı temin ederek müşterilerine satış yapabileceklerdir.

Önemli bir dipnot: 3 Bant Çuhasının yanında yine üst düzey kalitede Pool Çuhamız da (iki farklı renkte) aynı tarihlerde salonlarımızın hizmetinde olacaktır.

BİLARDO TESİSİ..

''Bilardo Tesisi' konusunda ilk adımlarımızı attık. Gölbaşı Belediyesi ile bir çok konuda anlaşma sağladık. Yer tahsisinin gerçekleşmesi ve Bakanlığımız tarafından projenin kabul görmesi durumunda bu sene içinde çalışmalar başlayacak. Gerçekleştiğinde Dünyada ilk ve tek olacak bu proje, tüm disiplinlerde sporcularımıza ve Federasyonumuza çok büyük avantajlar sağlayacaktır.

2. KADEME ANTRENÖR KURSLARI..

Bilindiği üzere, salonlarda aynı şehirden 2. Kademe antrenör bulundurma zorunluluğu var. Bu sadece bilardo için değil, tüm salon sporları için Bakanlığımız tarafından getirilmiş bir uygulama. Ülkemizde 2. Kademe Antrenör sayısının azlığı hepimizi bu konuda sıkıntıya düşürmekte. Şimdiye kadar açılan kurslarda da ne yazık ki istenilen sayıda başvurular gerçekleşmedi.

Antrenör kursları Spor Eğitim Dairesi tarafından tüm sporlarda sene içinde belli şartlara göre açılır. Bizler yer ve zaman olarak istekte bulunuruz, diğer konularda düzenleme ve açma yetkisi Bakanlığımıza aittir.

Bu sorun nedeniyle Bakanlığımızla sürekli temas halinde olduk. Bir çok salonumuzun 2. Kademe antrenör eksiğinden dolayı kapama noktasına geldiğini, sporumuza özel bir istisna getirilmesini talep ettik. Bizlere sene sonuna kadar süre verildi ve bu süre içinde açılacak kurslara katılarak tüm salonların 2. Kademe Antrenör bulundurulması istenildi.

Federasyonumuz olarak 2019 sonuna kadar bir doğu, bir de batı bölgemizde kurs talebimizi ilettik. Bu sene sadece doğu bölgesinde bir kurs açılabileceği, önümüzdeki sene her iki bölgede de kurs açılacağı bilgisini aldık. Bunun yanında bu sene içinde bir tane de 1. Kademe Antrenör Kursu açılacağının bilgisini paylaşabilirim.

Bu açılacak kurslara antrenör ve antrenör adaylarımızın şartlarının elverdiği oranda katılmalarını bekliyoruz.

ÜLKEMİZDE DÜZENLENECEK ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR..

3 CC Survival Masters bu sene ilk defa Kore dışına çıkıyor ve Türkiye'de düzenleniyor. 21-24 Ağustos tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşecek olan bu önemli organizasyona tüm bilardoseverleri bekliyoruz.

Yine tarihte ilk defa DÜNYA SNOOKER ŞAMPİYONASI ülkemizde düzenlenecek. Snooker sevenler 29 Ekim- 9 Kasım tarihlerinde Antalya'da düzenlenecek bu büyük organizasyonu takip edebilirler.

Bunun yanında 7-10 Kasım tarihlerinde yine Antalya'da Pool EUROTOUR / Turkish Open gerçekleşecek. Önümüzdeki 3 sene için EuroTour için sözleşme imzaladık. 2021 yılına kadar EuroTour'un bir etabı Türkiye'de yapılacak.

Ayrıca; 2021 AVRUPA POOL ŞAMPİYONASI'nın da ülkemizde düzenleneceğinin müjdesini de tüm Pool Bilardo Camiamıza verebilirim.

TEMMUZ- ARALIK TURNUVA TAKVİMİ.

Aralık ayına kadar gerçekleştireceğimiz şampiyonalar ve tarihleri ;

* 22-31 TEMMUZ: Türkiye Snooker Şampiyonası 2. Etap / İSTANBUL
* 21-24 AĞUSTOS: 3CC SURVIVAL MASTERS / İSTANBUL
* 1-22 EYLÜL: İl Şampiyonaları- Tüm İller
* 1-13 EKİM: Türkiye Kupası 3 Bant 2. Etap / ANKARA
* EKİM : Türkiye Şampiyonası 3 Bant 2. Etap (Muhtelif)
* 29 EKİM- 9 KASIM: Dünya Snooker Şampiyonası / ANTALYA
* 07-10 KASIM: EuroTour / ANTALYA
* Muhtelif : Türkiye Pool Şampiyonası 2. Etap /
* ARALIK: Türkiye Kupası 3 Bant Erkekler-Kadınlar ve Gençler FİNAL Etabı (Muhtelif)
* ARALIK: Türkiye Şampiyonası 3 Bant FİNAL Etabı (Muhtelif)
* ARALIK: Türkiye Pool Şampiyonası Final Etabı (Muhtelif)
* ARALIK: Yükselme Ligi Müsabakaları (Muhtelif)

Son 5 sene içinde bilardomuzda birçok güzel şeylere ve gelişmelere şahit olduk. 2020 yılında da bambaşka güzellikler konuşuyor olacağız. Süpriz olsun..

Bir sonraki şampiyonada görüşmek üzere sağlıkla kalın, hoşçakalın ve bilardo ile kalın.

Saygılarımla..

Ersan ERCAN
Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı

Diğer Yazıları

2014 Yılı Faaliyetler hakkındaDeğerli Bilardo Camiası, 2014 yılında yapılacak faaliyetlerimiz hakkında sizlere kısaca bilgi vermek istiyorum.. Bilindiği üzere, Mayıs ayında görevi devralmamız ile birlikte çok yoğun bir &cced...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023Özel Turnuvalar HakkındaSaygıdeğer Bilardo Camiası; Federasyonumuz illerde ve bölgelerde düzenlenen özel katılımlı turnuvaları desteklemektedir. Ancak bu konuda gerek tarih, gerekse turnuva şartları konusunda bir takım d...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023Lisans ve Vize konuları hakkındaDeğerli Bilardo Camiası;   Sizlere bir süredir çalışmalarını  yaptığımız 'LİSANS ve VİZE' konularındaki gelişmelerle ilgili bilgi vermek istiyorum.   Sporcularımızın daha kolay v...Yayın Tarihi: 01 Aralık 20232. Etap İstanbul Şampiyonası hakkındaDeğerli Bilardo Camiası,   Bilindiği gibi 22-28 Eylül tarihleri arasında yeni yönetimimizin faaliyet programı çerçevesinde organize edilecek olan Türkiye Üç Bant Bilardo...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023TEŞEKKÜR2. Etap Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası Büyükler- Gençler ve Bayanlar katagorilerinde yapılan Final Müsabakaları ile sona erdi. Katılan tüm sporcularımıza teşekkür ediyor ve ...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023Camiamıza Mektup- 2015 yılı HakkındaSevgili Bilardocu Arkadaşlarım; Bildiğiniz üzere 2014 yılı faaliyet programında yer alan Kasım ayında Antalya 3. Etap Şampiyonası ve Aralık ayında ise 3 Etap sonucunda Genel Klasmanda ilk 48 kişinin katılacağı...Yayın Tarihi: 01 Aralık 20232015' e girerken..Sevgili Bilardosever arkadaşlarım, Kanaatim odur ki; 2014 yılı Türk bilardosu adına pek çok güzel gelişmeye sahne olmuş ve yapılan tüm altyapı çalışmalarıyla sporumuzun bizlere 2015 yıl...Yayın Tarihi: 01 Aralık 20231. Etap- ANTALYA Ek Kontenjanlar HakkındaEK KONTENJANLAR HAKKINDA.. Değerli Bilardo Camiası, Bilindiği gibi 2015 yılında yepyeni bir Türkiye Şampiyonası sistemine geçtiğimizi ve bu geçişin tüm evrelerinde sizlerle çeşitli...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023Bilardo Camiamıza MektupDeğerli Bilardo Camiası; Bilindiği üzere 10 Mayıs 2014 tarihi itibariyle Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanlığı'na seçilerek, Yönetim Kurulu arkadaşlarım ile birlikte federasyonumuzu y&oum...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023Antalya 1. Etap Hakkında..Değerli Bilardo Camiası, Bildiğiniz gibi 9-21 Şubat tarihleri arasında Antalya’da Majesty Mirage Park Otel’de Türkiye Şampiyonası 1.Etap Müsabakaları ve ardından 1.Lig Müsabakaları’...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023TEŞEKKÜRTürkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası Antalya- 1. Etap Müsabakaları ve ardından Türkiye Kulüplerarası 1.Lig Play Off müsabakaları geçtiğimiz hafta yapılan karşılaşmalarla sona erdi. Yak...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023Avrupa Şampiyonasında Rekor Başarı24 Nisan-4 Mayıs tarihlerinde Almanya'nın Brendenburg şehrinde düzenlenen Avrupa Bilardo Şampiyonası'nda  bilardocularımız tarih yazdı ve 4 Altın, 1 Gümüş ve 5 Bronz olmak üzere toplam...Yayın Tarihi: 01 Aralık 20231. Yılımızı Doldurduk..Tam bir yıl önce, yani 10 Mayıs 2014.. Tarihe not düştüğümüz ve Türkiye Bilardo Federasyonu Yönetimi olarak göreve başladığımız gündür. Bu tarih, bilardo sporu v...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023Özel Turnuvalar HakkındaDeğerli Bilardo Camiası, Sizlerle daha önce paylaşmış olduğumuz Özel Turnuva Şartnamesi’nin açıklanmasının ardından hepimizin takip ettiği üzere, Türkiye genelinde düzenlenen &...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023Dünya Kupası ve Türkiye Elemeleri hakkında...Değerli Bilardo Camiası ve Bilardocu Arkadaşlarım, Sizlerle yazılarımla kurduğum iletişimden ya da buluşma şansı bulduğum her ortamda sohbetlerimizden yola çıkarak elde etmiş olduğum izlenimle açık&cc...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023Tebrikler Murat Naci ÇOKLU12-18 Ekim tarihlerinde İstanbulda düzenlenen 3 Bant Bilardo Dünya Kupasında Şampiyon olan sporcumuz Murat Naci ÇOKLU'yu yürekten tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum...Yayın Tarihi: 01 Aralık 20231.Lig ve Yükselme Ligi hakkındaDeğerli Bilardoseverler; Yönetim Kurulumuzca alınan 1. Lig ve Yükselme Ligi ile ilgili bazı kararları sizlere aktarmak istiyorum; Bildiğiniz üzere, 8-12 Aralık tarihlerinde Samsun'da Kulü...Yayın Tarihi: 01 Aralık 20232016 Yılı Faaliyetleri hakkında..Değerli Bilardo Camiası;   Hepimizin bildiği üzere 2015 yılını kazandığımız büyük başarılarla, sporumuz ve  sporcumuz açısından oldukça güzel bir yıl olarak geride bıraktı...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023Türkiye Şampiyonası'na Rekor KatılımTürkiye Şampiyonasına Rekor katılım; 1150 Sporcu... Değerli Bilardocu arkadaşlarım, Hepinizin bildiği gibi 2016 yılı oldukça yoğun bir takvimle bizleri bekliyor. Bu yoğun takvimin en önemli t...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023Tebrikler Gaziantepspor...GAZİANTEPSPOR AVRUPA ŞAMPİYONU..... Portekiz'de düzenlenen 3 Bant Bilardo Avrupa Şampiyon Kulüpler Şampiyonası'nda ülkemizi temsil eden Gaziantepspor Bilardo Takımı AVRUPA ŞAMPİYONU oldu. ...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023Kadınlar Avrupa Şampiyonasında 2 MadalyaHollanda'da düzenlenen Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi temsil eden sporcularımızdan Gülşen DEGENER Avrupa 2., Güzin Müjde Karakaşlı ise Avrupa 3. lüğünü kazanar...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023 GUINNESS REKORLAR KİTABINDAYIZ1-12 Mart 2016 tarihleri arasında Erkekler-Kadınlar ve Gençler Kategorilerinde 1170 Sporcu katılımı ile  Antalya'da gerçekleştirdiğimiz Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası DÜNYA REKORU ...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023HEP BİRLİKTE 4 YIL DAHA..24 Ekim 2016 tarihinde Ankara Hilton Garden Inn Otelde yapılan Türkiye Bilardo Federasyonu Genel Kurulumuzda şahsım ve ekibime gösterdiğiniz güven ve destekleriniz için teşekkürlerimi sunarı...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023BİLARDO CAMİASINA MEKTUP (Yeni Dönem Hakkında)     Değerli Bilardo Camiası;      Bilindiği üzere 24 Ekim 2016 tarihinde yapılan Genel Kurulda ben ve ekibim sizlerden tekrar güven oyu alarak Bilardo Federasyonunu 4 yıl da...Yayın Tarihi: 01 Aralık 20231. Etap Katılımları ve Genel BilgilendirmeDeğerli Bilardo Camiası; Hepimizin bildiği üzere, önümüzdeki ay Bursa'da  06-16 Şubat tarihlerinde Dünya Kupası ve Kulüplerarası 1. Lig müsabakaları, hemen ardından 22 ...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023Şampiyonlarımıza tebrikler..Millilerimiz yine yüzümüzü güldürdü.. **  Almanya'nın Brandenburg şehrinde düzenlenen Avrupa Şampiyonasında Can ÇAPAK ve Tayfun TAŞDEMİR'den oluşan Milli ...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023Kürsüde 2 Türk SporcuKore'de düzenlenen 3 Bant Bilardo Dünya Kupası'nda sporcularımız Murat Naci Çoklu Dünya Kupası 2. si, Lütfi Çenet ise Dünya Kupası 3. olarak yüzlerimizi güld&uu...Yayın Tarihi: 01 Aralık 20232018 Yılı hakkında Genel BilgilerBİLARDO CAMİAMIZA .. Değerli arkadaşlarım; Sizlere önümüzdeki yıl içinde yapacağımız turnuvalar, sistemler, yenilikler ve genel olarak merak edilen bazı konular hakkında bilgileri birinci...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023BİLARDO OKUL SPORLARINDADeğerli bilardo camiası; Bugüne kadar sizlere duyurduğum hiçbir haberde bu denli mutlu ve heyecanlı olmamıştım sanırım. 3 yıldır yaptığımız yoğun, sürekli ve özverili girişimlerimiz meyvesini ...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023CAMİAYA MEKTUPDeğerli Bilardo Camiası; Sizlere iki konuda bazı bilgiler vermek istiyorum. Bu konular;  bilardo sporumuzun geleceği ve prestiji açısından oldukça önem taşıyan, sporcusundan salon sahibine, ...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023Bilardo TURKCELL DERGİLİK'TE..Bilardo TURKCELL DERGİLİK' te.. Federasyonumuz tarafından yayınlanan Bilardo Bülteni dergimiz  bugünden itibaren Turkcell DERGİLİK'te yer almaya başladı.  Turkcell hatlı cep telefonla...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023TÜRK BİLARDOSUNDA 4.5 YILDA YAPILANLAR..TÜRK BİLARDOSUNDA 4.5 YILDA YAPILANLAR; Değerli arkadaşlarım; 10 Mayıs 2014 tarihinden bu yana geçen 4.5 yıl içerisinde Bilardo Sporumuzda yapılanları ve nereden nerelere geldiğimizi bir yazıd...Yayın Tarihi: 01 Aralık 20232019 Yılı Hakkında..Değerli Bilardo Camiası; 2019 yılının hepiniz için mutluluk, sağlık ve başarılarla dolu bir yıl olmasını diliyorum. Sizlere bu sene yapılacak faaliyetler ve yenilikler hakkında bilgiler vermek istiyorum. ...Yayın Tarihi: 01 Aralık 20232020 yılında tüm sporcularımıza başarılar dilerim.Sevgili Sporcu Arkadaşlarım; 2020 yılında yapacağınız ulusal ve uluslararası tüm turnuvalarda sizlere başarılar dilerim. Umarım bu yıl hepinizin hayallerinin gerçekleştiği ve sporculuk hayatınızda y&uum...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023YENİ BİLARDO TESİSİMİZİlk olarak 2014 yılındaki seçim konuşmamda dile getirdiğim ve yıllardır ''En büyük hayalim'' dediğim proje artık hayal olmaktan çıkıyor ve gerçekleşiyor. Türkiy...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023WORLD SNOOKER TOUR 4 YILLIĞINA TÜRKİYE'DEDeğerli Bilardo Camiası; Dünyanın en önemli 20 spor organizasyonu arasında kabul edilen WST World Snooker Tour' u 4 yıllığına ülkemize getirmenin haberini sizlerle paylaşmak istiyorum. WST D&u...Yayın Tarihi: 01 Aralık 20232023'E GİRERKEN..Değerli Bilardo Camiası; Geçirdiğimiz 2022 yılını sporumuz adına başarılarla dolu bir sene olarak tamamlanmış bulunmaktayız. Hem yurt içinde yapmış olduğumuz faaliyetler, hem de yurt dışında aldığı...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023Bilardoda 'VAR' Sistemi..Türkiye Bilardo Federasyonu olarak dünyada ilk kez VAR (Video Assistant Referee -Video Yardımcı Hakem) uygulamasını hayata geçiyoruz. Federasyonumuzun Ankara/ Gölbaşı'ndaki tesisinde d&uum...Yayın Tarihi: 01 Aralık 2023