CANLI YAYINVİDEOLARFOTOĞRAFLAR

2019 Yılı Hakkında..

Ersan Ercan, Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı
Bu Sayfayı Paylaşın


Değerli Bilardo Camiası;

2019 yılının hepiniz için mutluluk, sağlık ve başarılarla dolu bir yıl olmasını diliyorum. Sizlere bu sene yapılacak faaliyetler ve yenilikler hakkında bilgiler vermek istiyorum.

Bu yıl hepimizi çok yoğun bir turnuva takvimi bekliyor. Şubat ayında Dünya Kupası ve Türkiye Şampiyonaları ile başlayacak olan faaliyetlerimiz Aralık ayına kadar yoğun bir şekilde devam edecek.

Bu sene sizlere en büyük süprizimiz Yüksek Ödüllü Özel Turnuvalar olacak. Faaliyet takvimimizde yer alacak ve sporcularımıza para kazandırmaya yönelik bu turnuvalar şimdiye kadarki en önemli gelişmelerden biri olmakla birlikte, sizlere yakında özel bir başlık halinde duyurulacaktır.

Mart ayında yapılacak olan 1. Lig Play OFF Müsabakalarında tüm kulüplerimizin konaklama ve yol ücretlerini Federasyonumuz tarafından karşılayarak kulüplerimize katkıda bulunacağız.

Tesisleşme konusu bu seneki en büyük hedeflerimiz arasında. Birkaç sene içinde tesisleşme hamlemizi bitirip sporumuza çok özel ve güzel tesisler kazandırmak istiyoruz.

Bunun yanında Federasyonumuz tarafından üretilmekte olan yüksek kaliteli çuhamızda çalışmalarımız son aşamaya gelmiştir. Özellikle salonlarımız için oldukça önemli olan bu gelişmedeki detayları aşağıdaki başlıklarda okuyabilirsiniz.

Tüm Türkiye'de yapılan İl Şampiyonalarımız Ocak ayının 20'sinde sona erecektir. Önümüzdeki hafta 1. Etap Türkiye Şampiyonalarının katılım başvuruları açılacaktır. Ocak ayı sonuna doğru grupları ve maç tarihlerini açıklamak ve sporcularımızın seyahat programlarını erkenden yapabilmeleri için katılım başvurularını haftaya açmayı düşünüyoruz.

Aşağıda bazı genel bilgileri başlıklar halinde düzenledim. Detaylı olarak okumanızı rica ediyorum.
----------oOo----------

2019 YILI 1.ETAP : 19 Şubat- 3 Mart tarihleri arasında Antalya- Manavgat'ta 1. Etap müsabakaları ile 2019 yılına başlıyoruz. 3 Bant Bilardo Türkiye Kupası, Gençler-Kadınlar- Veteranlar Türkiye Şampiyonası, Artistik Bilardo ve Türkiye Pool Şampiyonası olmak üzere tüm disiplinler geçen senelerde olduğu gibi bir arada yapılacak.
Konaklamalardan masa bakımlarına, turnuva ortamından ulaşıma ve ödül törenlerine kadar sporcularımızın en güzel şekilde şampiyona oynaması için tüm birimlerimizle birlikte yoğun şekilde hazırlanıyoruz. Son yılların en güzel şampiyonalarından birini gerçekleştireceğimizi ümit ediyorum.

DÜNYA KUPASI TÜRKİYE ETABI: 2019 yılı Dünya Kupaları her zaman olduğu gibi bu yıl da ilk olarak Türkiye'de gerçekleşecek. 11-17 Şubat tarihlerinde Antalya'da düzenlenecek turnuvanın Türkiye elemeleri 29-30 Ocak tarihlerinde İstanbul MAX Bilardo'da gerçekleşecektir.
17 Şubat tarihinde bitecek olan Dünya Kupasının ardından hazırlıklar için 1 gün ara verilecek ve 1. Etap müsabakaları aynı otelde 19 Şubatta başlayacaktır.

OTEL TURNUVALARI: Otel turnuvalarına çok sıcak bakmadığım bir çoğunuz tarafından bilinmektedir. Ama özelikle çok yoğun bir katılımcının yarıştığı 1. Etapta başka bir şansımız yok. Sene içinde mecbur kalmadıkça başka bir otel turnuvası yapmayı düşünmüyoruz.

Geçtiğimiz sene 1. Etap sonrası sizlere açık teklif sunmuş ve bu konuda bizlere yardımcı olabilecek ve bu konuda profesyonel tanıdığınız firmalar ya da oteller var ise bizimle irtibata geçmenizi ve otel bulma konusunda birlikte hareket etmek istediğimizi söylemiştim. Konu hakkında somut olarak hiçbir teklif ya da öneri gelmedi.

Şubat ayında önce Dünya Kupası ve ardından tüm disiplinlerde 1. Etap müsabakaları için Antalya'da büyük bir otelde tekrar buluşuyoruz. Aylar süren titiz araştırmalarımız ve pazarlıklarımız sonucu olabilecek en düşük teklifi aldık.

Bildiğiniz gibi oteller Euro olarak fiyatlarını belirler ve bununla birlikte dövizde geçen seneye göre %40' a varan bir artış sözkonusu. Doğal olarak bu yükseliş de bu seneki fiyatlara yansımış durumda. Önümüzdeki yaz ayı içinde bir tatil planı yapmışsanız, geçen seneki fiyatların çok çok üstünde rakamları göreceksiniz.
Yaptığımız yoğun pazarlıklar sonucu alınabilecek en düşük fiyatları siz sporcularımıza sunuyoruz. Turnuva sırasında direk otel ile muhatap olacak ve ödemelerinizi direk otele yapacaksınız. Bunun yanında şampiyonada herhangi bir konaklama sıkıntısı öngörmüyoruz.

TESİSLER: Bildiğiniz üzere Federasyonumuzun ilk tesisini İzmir'de yaptık ve bu tesisimiz camiamızın büyük beğenisini kazandı. Geçtiğimiz ay da Türkiye Şampiyonası Final Etabı ile sizlerin kullanıma girmiş oldu. Hedefimiz bu tesislerin sayısını arttırmak ve zamanla tüm şampiyonalarımızı kendi tesislerimizde yapmak.
En büyük hayalim; Türkiye'nin ulaşım açısından en kolay şehri Ankara'da 16-20 masalık , tribünü, halısı, ışığı vs. hazır, tam teşekküllü büyük bir bilardo tesisini Federasyonumuza kazandırmak ve 3 Bant ve Pool Bilardo olmak üzere birçok büyük şampiyonamızı bu kendi tesisimizde gerçekleştirmek.

3 BANT TÜRKİYE ŞAMPİYONALARI: Türkiye Klasmanındaki ilk 48 sporcu bu seneden itibaren 3 etap olmak üzere Türkiye Şampiyonası oynayacaklar ve bu sporcularımızın tüm masrafları Federasyonumuz tarafından karşılanacaktır. İlk Etabın Nisan ayında yapılması planlanmaktadır.

3 BANT TÜRKİYE KUPASI: Bu sene Şubat ve Ekim aylarında açık katılımlı 2 tane ve bu turnuvalarda ilk 48'e giren sporcularımızın Aralık ayında oynayacağı Final Etabı olmak üzere toplam 3 tane Türkiye Kupası yapılacaktır.

Bu turnuvalar sonucunda sene sonunda ilk 16 ya giren sporcular 2020 yılında Türkiye Şampiyonasına katılma hakkını elde edecek, Türkiye Şampiyonasında ise son 16 sporcu bir sonraki yıl Türkiye Kupasında yarışacaktır.

DİNAMİK ve TÜRKİYE KLASMANLARI: Dinamik Klasman ise sadece Türkiye Kupasında oynayacak oyuncular için geçerlidir. Bunun yanında Türkiye Kupası Klasmanı da olacak ve ilk 16 bu klasmandan belirlenecektir. Türkiye Şampiyonası Klasmanı ise sadece 48 kişilik Türkiye Şampiyonasında geçerli olacak ve Milli takım bu klasmana göre seçilecektir.

2019'da Türkiye Şampiyonası oynamış ve son 16' ya kalmış sporcular, bir sonraki yıl Türkiye Kupasında Dinamik Genel Klasmanda 17. sırada (en üst sıradaki) olan sporcunun puanını alacak ve Türkiye Şampiyonasındaki yapmış olduğu Genel Ortalaması ile sırası belirlenecektir.

POOL TÜRKİYE ŞAMPİYONALARI: 2019 yılında 3 Etap olarak oynanacaktır. Ayrıntılar sitemizde detaylı olarak yayınlanmıştır. Bunun yanında; sene içinde 2 ya da 3 kez olmak üzere Dünyanın en iyi Pool Bilardo eğitimcilerinden birini ülkemize getirerek, pool bilardoda sporcularımıza eğitimler verdireceğiz.

SNOOKER TÜRKİYE ŞAMPİYONALARI: İstanbul'daki Snooker tesisimizde 2019 yılında 2 Etap Türkiye Şampiyonası yapılacaktır. Bunun yanında Dünya Snooker Şampiyonası için sizlere süpriz bir haberimiz var. Sonuçlandığı zaman sizlere duyuracağız.

KULÜPLERARASI 1. LİG MÜSABAKALARI: 1. Lig Play Off müsabakaları bu sene Mart ayında İstanbul MAX Bilardo salonununda gerçekleşecektir. Bu müsabakalarda tüm kulüplerimizin konaklama ve yol ücretleri Federasyonumuz tarafından karşılanacaktır.

YÜKSEK ÖDÜLLÜ ÖZEL TURNUVALAR: Sene içerisinde faaliyet takvimimizde yer alacak yüksek ödüllü özel turnuvalar düzenlenmesi planlanmaktadır. Sporcularımıza para kazandırmaya yönelik bu turnuvalar bilardo tarihinin en önemli hamlelerinden biri olmakla birlikte, sizlere çok yakında özel bir başlık halinde duyurulacaktır.

ANTRENÖRLÜK KURSLARI: Son yıllarda birçok şehirde antrenörlük kursu açtık ve yeni antrenörler yetiştirdik. Buna rağmen 2. Kademe antrenör sayımız halen yeterli değil. Bilardo Spor Salonlarımız için aynı ilden 2. Kademe antrenör zorunluluğu olduğundan bu konu oldukça önem taşımaktadır.

2. Kademe antrenörlük kursu açmak isteyen illerimizde, İl Temsilcilerinin yeterli kursiyer sayısı ile birlikte Federasyonumuza başvurmalarını bekliyoruz.

EĞLENCE VERGİSİ: Federasyonumuz ve Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri tarafından verilen yeni Yeterlilik Belgesine ve Bilardo Spor Salonu ruhsatına sahip olan salonlarımızdan Eğlence Vergisi alınmaması konusunda büyük bir aşama kaydettik. Bu salonların yaklaşık %90' ından Eğlence Vergisi alınmamaktadır. Birkaç ilde olan sıkıntıları da bu sene çözüyoruz.

Bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüz bu seneden itibaren kayıt dışı spor salonları konusuna son derece önem vermekte ve tüm federasyonlara bu konuda talimatlar göndermektedir. Bu nedenle Bilardo Spor Salonu ruhsatına sahip olmayan ve eğlence vergisi veren salonlarımızın en kısa zamanda gerekli şartları sağlayarak Yeterlilik Belgesi almaları gerekmektedir.

ÇUHA: Federasyonumuz tarafından üretilmekte olan yüksek kaliteli bilardo çuhası için çalışmalarımız son aşamadadır. Önümüzdeki günlerde ilk numunelerimiz gelecek ve deneme süresine geçilecektir. Hedeflediğimiz kaliteye ulaştığımız takdirde yıl içinde sadece Federasyonumuz tarafından satışa sunulacaktır. Dünya standartları ölçüsünde üretmeyi plandığımız çuhamızı şu an kullanılan ithal çuhalardan çok daha uygun fiyata sizlere sunmayı ve bilardo salonlarımızın bu konudaki masraflarının azaltılmasını planlıyoruz.

------------oOo---------------

Sevgili arkadaşlarım;
Bu yıl yapacağımız faaliyetler ve bazı genel konular hakkında sizlere bilgiler verdim. Hepimiz adına başarılı ve kaliteli bir yıl geçirmeyi ümit ediyorum.

Bu vesile ile, 2019 yılında tüm sporcularımıza katılacakları şampiyonalarda üstün başarılar diliyorum. Antalya'da görüşmek üzere, esen kalın..

Ersan ERCAN
Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı

 

Diğer Yazıları

2014 Yılı Faaliyetler hakkındaDeğerli Bilardo Camiası, 2014 yılında yapılacak faaliyetlerimiz hakkında sizlere kısaca bilgi vermek istiyorum.. Bilindiği üzere, Mayıs ayında görevi devralmamız ile birlikte çok yoğun bir &cced...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Özel Turnuvalar HakkındaSaygıdeğer Bilardo Camiası; Federasyonumuz illerde ve bölgelerde düzenlenen özel katılımlı turnuvaları desteklemektedir. Ancak bu konuda gerek tarih, gerekse turnuva şartları konusunda bir takım d...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Lisans ve Vize konuları hakkındaDeğerli Bilardo Camiası;   Sizlere bir süredir çalışmalarını  yaptığımız 'LİSANS ve VİZE' konularındaki gelişmelerle ilgili bilgi vermek istiyorum.   Sporcularımızın daha kolay v...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20242. Etap İstanbul Şampiyonası hakkındaDeğerli Bilardo Camiası,   Bilindiği gibi 22-28 Eylül tarihleri arasında yeni yönetimimizin faaliyet programı çerçevesinde organize edilecek olan Türkiye Üç Bant Bilardo...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024TEŞEKKÜR2. Etap Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası Büyükler- Gençler ve Bayanlar katagorilerinde yapılan Final Müsabakaları ile sona erdi. Katılan tüm sporcularımıza teşekkür ediyor ve ...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Camiamıza Mektup- 2015 yılı HakkındaSevgili Bilardocu Arkadaşlarım; Bildiğiniz üzere 2014 yılı faaliyet programında yer alan Kasım ayında Antalya 3. Etap Şampiyonası ve Aralık ayında ise 3 Etap sonucunda Genel Klasmanda ilk 48 kişinin katılacağı...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20242015' e girerken..Sevgili Bilardosever arkadaşlarım, Kanaatim odur ki; 2014 yılı Türk bilardosu adına pek çok güzel gelişmeye sahne olmuş ve yapılan tüm altyapı çalışmalarıyla sporumuzun bizlere 2015 yıl...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20241. Etap- ANTALYA Ek Kontenjanlar HakkındaEK KONTENJANLAR HAKKINDA.. Değerli Bilardo Camiası, Bilindiği gibi 2015 yılında yepyeni bir Türkiye Şampiyonası sistemine geçtiğimizi ve bu geçişin tüm evrelerinde sizlerle çeşitli...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Bilardo Camiamıza MektupDeğerli Bilardo Camiası; Bilindiği üzere 10 Mayıs 2014 tarihi itibariyle Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanlığı'na seçilerek, Yönetim Kurulu arkadaşlarım ile birlikte federasyonumuzu y&oum...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Antalya 1. Etap Hakkında..Değerli Bilardo Camiası, Bildiğiniz gibi 9-21 Şubat tarihleri arasında Antalya’da Majesty Mirage Park Otel’de Türkiye Şampiyonası 1.Etap Müsabakaları ve ardından 1.Lig Müsabakaları’...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024TEŞEKKÜRTürkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası Antalya- 1. Etap Müsabakaları ve ardından Türkiye Kulüplerarası 1.Lig Play Off müsabakaları geçtiğimiz hafta yapılan karşılaşmalarla sona erdi. Yak...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Avrupa Şampiyonasında Rekor Başarı24 Nisan-4 Mayıs tarihlerinde Almanya'nın Brendenburg şehrinde düzenlenen Avrupa Bilardo Şampiyonası'nda  bilardocularımız tarih yazdı ve 4 Altın, 1 Gümüş ve 5 Bronz olmak üzere toplam...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20241. Yılımızı Doldurduk..Tam bir yıl önce, yani 10 Mayıs 2014.. Tarihe not düştüğümüz ve Türkiye Bilardo Federasyonu Yönetimi olarak göreve başladığımız gündür. Bu tarih, bilardo sporu v...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Özel Turnuvalar HakkındaDeğerli Bilardo Camiası, Sizlerle daha önce paylaşmış olduğumuz Özel Turnuva Şartnamesi’nin açıklanmasının ardından hepimizin takip ettiği üzere, Türkiye genelinde düzenlenen &...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Dünya Kupası ve Türkiye Elemeleri hakkında...Değerli Bilardo Camiası ve Bilardocu Arkadaşlarım, Sizlerle yazılarımla kurduğum iletişimden ya da buluşma şansı bulduğum her ortamda sohbetlerimizden yola çıkarak elde etmiş olduğum izlenimle açık&cc...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Tebrikler Murat Naci ÇOKLU12-18 Ekim tarihlerinde İstanbulda düzenlenen 3 Bant Bilardo Dünya Kupasında Şampiyon olan sporcumuz Murat Naci ÇOKLU'yu yürekten tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20241.Lig ve Yükselme Ligi hakkındaDeğerli Bilardoseverler; Yönetim Kurulumuzca alınan 1. Lig ve Yükselme Ligi ile ilgili bazı kararları sizlere aktarmak istiyorum; Bildiğiniz üzere, 8-12 Aralık tarihlerinde Samsun'da Kulü...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20242016 Yılı Faaliyetleri hakkında..Değerli Bilardo Camiası;   Hepimizin bildiği üzere 2015 yılını kazandığımız büyük başarılarla, sporumuz ve  sporcumuz açısından oldukça güzel bir yıl olarak geride bıraktı...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Türkiye Şampiyonası'na Rekor KatılımTürkiye Şampiyonasına Rekor katılım; 1150 Sporcu... Değerli Bilardocu arkadaşlarım, Hepinizin bildiği gibi 2016 yılı oldukça yoğun bir takvimle bizleri bekliyor. Bu yoğun takvimin en önemli t...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Tebrikler Gaziantepspor...GAZİANTEPSPOR AVRUPA ŞAMPİYONU..... Portekiz'de düzenlenen 3 Bant Bilardo Avrupa Şampiyon Kulüpler Şampiyonası'nda ülkemizi temsil eden Gaziantepspor Bilardo Takımı AVRUPA ŞAMPİYONU oldu. ...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Kadınlar Avrupa Şampiyonasında 2 MadalyaHollanda'da düzenlenen Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi temsil eden sporcularımızdan Gülşen DEGENER Avrupa 2., Güzin Müjde Karakaşlı ise Avrupa 3. lüğünü kazanar...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024 GUINNESS REKORLAR KİTABINDAYIZ1-12 Mart 2016 tarihleri arasında Erkekler-Kadınlar ve Gençler Kategorilerinde 1170 Sporcu katılımı ile  Antalya'da gerçekleştirdiğimiz Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası DÜNYA REKORU ...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024HEP BİRLİKTE 4 YIL DAHA..24 Ekim 2016 tarihinde Ankara Hilton Garden Inn Otelde yapılan Türkiye Bilardo Federasyonu Genel Kurulumuzda şahsım ve ekibime gösterdiğiniz güven ve destekleriniz için teşekkürlerimi sunarı...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024BİLARDO CAMİASINA MEKTUP (Yeni Dönem Hakkında)     Değerli Bilardo Camiası;      Bilindiği üzere 24 Ekim 2016 tarihinde yapılan Genel Kurulda ben ve ekibim sizlerden tekrar güven oyu alarak Bilardo Federasyonunu 4 yıl da...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20241. Etap Katılımları ve Genel BilgilendirmeDeğerli Bilardo Camiası; Hepimizin bildiği üzere, önümüzdeki ay Bursa'da  06-16 Şubat tarihlerinde Dünya Kupası ve Kulüplerarası 1. Lig müsabakaları, hemen ardından 22 ...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Şampiyonlarımıza tebrikler..Millilerimiz yine yüzümüzü güldürdü.. **  Almanya'nın Brandenburg şehrinde düzenlenen Avrupa Şampiyonasında Can ÇAPAK ve Tayfun TAŞDEMİR'den oluşan Milli ...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Kürsüde 2 Türk SporcuKore'de düzenlenen 3 Bant Bilardo Dünya Kupası'nda sporcularımız Murat Naci Çoklu Dünya Kupası 2. si, Lütfi Çenet ise Dünya Kupası 3. olarak yüzlerimizi güld&uu...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20242018 Yılı hakkında Genel BilgilerBİLARDO CAMİAMIZA .. Değerli arkadaşlarım; Sizlere önümüzdeki yıl içinde yapacağımız turnuvalar, sistemler, yenilikler ve genel olarak merak edilen bazı konular hakkında bilgileri birinci...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024BİLARDO OKUL SPORLARINDADeğerli bilardo camiası; Bugüne kadar sizlere duyurduğum hiçbir haberde bu denli mutlu ve heyecanlı olmamıştım sanırım. 3 yıldır yaptığımız yoğun, sürekli ve özverili girişimlerimiz meyvesini ...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024CAMİAYA MEKTUPDeğerli Bilardo Camiası; Sizlere iki konuda bazı bilgiler vermek istiyorum. Bu konular;  bilardo sporumuzun geleceği ve prestiji açısından oldukça önem taşıyan, sporcusundan salon sahibine, ...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Bilardo TURKCELL DERGİLİK'TE..Bilardo TURKCELL DERGİLİK' te.. Federasyonumuz tarafından yayınlanan Bilardo Bülteni dergimiz  bugünden itibaren Turkcell DERGİLİK'te yer almaya başladı.  Turkcell hatlı cep telefonla...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024TÜRK BİLARDOSUNDA 4.5 YILDA YAPILANLAR..TÜRK BİLARDOSUNDA 4.5 YILDA YAPILANLAR; Değerli arkadaşlarım; 10 Mayıs 2014 tarihinden bu yana geçen 4.5 yıl içerisinde Bilardo Sporumuzda yapılanları ve nereden nerelere geldiğimizi bir yazıd...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20242019 yılı sonuna kadar olan faaliyetlerDeğerli Bilardocu Arkadaşlarım; Sizlere birçok konuda bazı bilgiler vermek istiyorum. Sporumuzda yaşanan gelişmeler, turnuva takvimleri, sene sonuna kadar yapılacak organizasyonlar ve bazı merak edilen konul...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20242020 yılında tüm sporcularımıza başarılar dilerim.Sevgili Sporcu Arkadaşlarım; 2020 yılında yapacağınız ulusal ve uluslararası tüm turnuvalarda sizlere başarılar dilerim. Umarım bu yıl hepinizin hayallerinin gerçekleştiği ve sporculuk hayatınızda y&uum...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024YENİ BİLARDO TESİSİMİZİlk olarak 2014 yılındaki seçim konuşmamda dile getirdiğim ve yıllardır ''En büyük hayalim'' dediğim proje artık hayal olmaktan çıkıyor ve gerçekleşiyor. Türkiy...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024WORLD SNOOKER TOUR 4 YILLIĞINA TÜRKİYE'DEDeğerli Bilardo Camiası; Dünyanın en önemli 20 spor organizasyonu arasında kabul edilen WST World Snooker Tour' u 4 yıllığına ülkemize getirmenin haberini sizlerle paylaşmak istiyorum. WST D&u...Yayın Tarihi: 28 Şubat 20242023'E GİRERKEN..Değerli Bilardo Camiası; Geçirdiğimiz 2022 yılını sporumuz adına başarılarla dolu bir sene olarak tamamlanmış bulunmaktayız. Hem yurt içinde yapmış olduğumuz faaliyetler, hem de yurt dışında aldığı...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024Bilardoda 'VAR' Sistemi..Türkiye Bilardo Federasyonu olarak dünyada ilk kez VAR (Video Assistant Referee -Video Yardımcı Hakem) uygulamasını hayata geçiyoruz. Federasyonumuzun Ankara/ Gölbaşı'ndaki tesisinde d&uum...Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024